مداح مشهور به اتهام توهین به اسفندیار رحیم مشایی '۵۰ هزار تومان جریمه شد'

به روز شده:  17:27 گرينويچ - سه شنبه 13 نوامبر 2012 - 23 آبان 1391

اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران است

خبرگزاری فارس می‌گوید که سعید حدادیان، از مداحان مشهور طرفدار حکومت در ایران با شکایت اسفندیار رحیم مشایی به اتهام توهین به مقام‌های دولتی، به پرداخت ۵۰ هزار تومان محکوم شده است.

آقای رحیم مشایی بیش از یک سال پیش از منصور ارضی به اتهام "توهین و افترا و تحریک به قتل رئیس دفتر رئیس جمهور" و از سعید حدادیان به اتهام توهین به مقام های دولتی شکایت کرده بود.

به گزارش فارس، دادگاه رسیدگی به شکایت آقای رحیم مشایی کمتر از یک ماه پیش در تهران برگزار شده و مطابق رای دادگاه آقای ارضی از اتهام توهین و تحریک به قتل رئیس دفتر رئیس جمهور تبرئه شده است. آقای ارضی، رئیس دفتر رئیس جمهور ایران را "یهودی صفت" خوانده بود.

اما سعید حدادیان به اتهام توهین به مقام های حکومتی مجرم شناخته و به پرداخت ۵۰ هزار تومان محکوم شده است.

حکم صادر شده مطابق قوانین قضایی ایران قابل تجدیدنظرخواهی است.

آقای حدادیان بیش از یک سال پیش در جریان یک مداحی در مراسمی عمومی اسفندیار رحیم مشایی را به "عورت رئیس جمهور" تشبیه کرده بود.

او از جمله مداحان مورد تایید حکومت ایران است که همچون آقای ارضی در حضور رهبر ایران برنامه اجرا می کرد.

آقای رحیم مشایی از جمله نزدیک ترین چهره ها به محمود احمدی نژاد است.

او در دوره اول ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، رئیس سازمان میراث فرهنگی ایران بود، اما در دوره دوم ریاست جمهوری او به سمت معاون اول رئیس جمهور منصوب شد.

آیت الله خامنه ای با این انتصاب مخالفت کرد و آقای احمدی نژاد پس از انتشار عمومی درخواست مکتوب آیت الله خامنه ای، خواسته او را با تاخیر پذیرفت و آقای رحیم مشایی را به ریاست دفتر خود گمارد.

آقای رحیم مشایی با گفته هایی درباره رابطه مردم ایران و اسرائیل و "دوستی میان ملت دو کشور" و همچنین "به پایان رسیدن عصر اسلامگرایی" از چهره های جنجالی دولت آقای احمدی نژاد است.

در یک سال اخیر شماری از اطرافیان رئیس جمهور که توسط منتقدان اصولگرای او "جریان انحرافی" خوانده می شوند به اتهام های عمدتا فساد اقتصادی بازداشت شده اند.

آقای رحیم مشایی اکنون رئیس دفتر رئیس جمهور است، اما کمتر از گذشته در انظار عمومی ظاهر می شود و سخنرانی و مصاحبه انجام می دهد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.