سرنشینان هلی کوپتر امدادرسانی در شمال شرق ایران کشته شدند

به روز شده:  08:17 گرينويچ - چهارشنبه 14 نوامبر 2012 - 24 آبان 1391
هلی کوپتر امدادرسانی - عکس آرشیوی

هلی کوپتر امدادرسانی در اختیار مرکز فوریت های پزشکی مشهد بود

یک فروند هلی کوپتر امدادرسانی در استان خراسان رضوی در شمال شرق ایران سقوط کرده و تلفاتی برجای گذاشته است.

خبرگزاری های داخلی ایران روز چهارشنبه، ٢٤ آبان (١٤ نوامبر)، گزارش کردند که یک فروند هلی کوپتر مورد استفاده مرکز فوریت های پزشکی مشهد هنگام اجرای ماموریت امدادرسانی سقوط کرده و سرنشینان آن کشته شده اند.

خبرگزاری دانشجویان ایران - ایسنا - شمار کشته شدگان را ده نفر مخابره کرده، و خبرگزاری فارس و سایت خبری خبرآنلاین، تعداد قربانیان این حادثه را نه کشته و یک زخمی گزارش کرده و گفته بودند که حال فرد زخمی نیز وخیم است.

گزارش های بعدی حاکی از کشته شدن تمامی ده سرنشین این هلی کوپتر است.

این هلی کوپتر متعلق به هوانیروز ارتش و در اجاره اورژانس ١١٥ مشهد بود و به گزارش ایسنا، هنگام انجام ماموریت امدادرسانی به آسیب دیدگان تصادف یک دستگاه مینی بوس در محدوده ملک آباد دچار حادثه شد و سقوط کرد.

این خبرگزاری به نقل از رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت های پزشکی مشهد گفته است که هلی کوپتر هنگام سقوط حامل پنج مصدوم حادثه تصادف مینی بوس، چهار کادر پرواز و یک تکنیسین اورژانس بود.

وی محل سقوط را منطقه "خین عرب" در نزدیکی بیمارستان طالقانی مشهد اعلام کرده است.

بر اساس این گزارش، هشت سرنشین این بالگرد در دم جان خود را از دست دادند و دو تن از مصدومان نیز که حال عمومی آنان وخیم گزارش شده بود، پس از انتقال به بیمارستان درگذشتند.

یک مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز گفته است که حادثه سقوط هلی کوپتر ساعت ٧ بامداد (به وقت محلی) به هلال احمر مشهد گزارش شد.

به گفته این منبع، بررسی های اولیه نشان می دهد که بالگرد به علت مه آلود بودن هوا، با کابل فشار قوی برخورد و سقوط کرده است.

مدیرکل فرودگاه های استان خراسان رضوی گفته است که هلی کوپتر در منطقه خین عرب در اطراف مجتمع تجاری الماس دچار حادثه شد.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.