تحریمها و کمبود دارو در ایران: راه حل چیست؟

به روز شده:  13:13 گرينويچ - پنج شنبه 15 نوامبر 2012 - 25 آبان 1391

مدیا پلیر

دلیل کمبود و گرانی‌های اخیر در بازار دارو و لوازم پزشکی ایران چیست؟ عوامل داخلی یا تحریم‌های بین المللی ؟ آیا راه حلی برای این مشکل وجود دارد؟ گزارش پخش شده در برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی درباره همین موضوع است.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، وضعیت دارو و لوازم پزشکی در ایران را بحرانی خوانده است

دیروز چهارشنبه ۲۴ آبان، حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران در گزارشی که در صحن مجلس خواند، وضعیت دارو و لوازم پزشکی در ایران را بحرانی خواند و از جمله گفت در مورد بحران تأمین دارو به رئیس‌جمهور تذکر داده اما به آن توجهی نشده است.

آقای شهریاری تأکید کرد با ادامه این وضع، "مطمئنا در زمینه دارو فاجعه به بار می آید."

این نماینده مجلس گفته است آزادسازی قیمت انرژی یا همان هدفمندکردن یارانه ها، افزایش شدید قیمت ارز خارجی، اختصاص نیافتن سهم بهداشت از درآمد حذف یارانه ها، و همچنین عدم اختصاص ارز دولتی به این بخش، از عوامل بحران موجود هستند.

اما به راستی دلیل کمبود و گرانی‌های اخیر در بازار دارو و لوازم پزشکی ایران چیست؟ عوامل داخلی، یا تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران؟

آیا راه حلی برای این مشکل که مرگ و زندگی بسیاری از بیماران به آن وابسته است وجود دارد؟

گزارش پخش شده در برنامه کلیک چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی درباره همین موضوع است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.