ایران از دستگیری 'تروریست‌های مرتبط با یک کشور حاشیه خلیج فارس' خبر داد

به روز شده:  13:20 گرينويچ - جمعه 16 نوامبر 2012 - 26 آبان 1391
وزارت اطلاعات

وزارت اطلاعات ایران از دستگیری "تعدادی از عناصر تروریست وابسته به سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه" به همراه "مواد منفجره و اقلام ارسال شده از یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس" خبر داد.

روابط عمومی وزارت اطلاعات، پنجشنبه ۲۶ آبان (۱۶ نوامبر) اعلام کرد که دستگیری‌ها در چند روز گذشته صورت گرفته و بازداشت‌شدگان قصد انجام "چندین مورد بمب‌گذاری در شبکه‌های انرژی استان خوزستان" را داشته اند.

مسئولان اطلاعاتی ایران، در گذشته نیز در موارد گوناگون از استفاده تروریست ها از امکانات و قلمرو کشورهای همجوار ایران سخن گفته اند.

حیدر مصلحی وزیر اطلاعات ایران، در خردادماه گذشته با اشاره ای تلویحی به جمهوری آذربایجان، گفت که اسرائیل در خاک یک کشور همسایه پایگاه "آموزش تروریستی و پادگان نظامی" ایجاد کرده است.

آقای مصلحی هشدار داد که دولت‌های مورد نظر باید راهکاری برای حل این مشکل پیدا کنند، زیرا چنین وضعیتی برای هیچ همسایه‌ای قابل تحمل نیست.

در فروردین ماه نیز وزارت اطلاعات، با اشاره ای تلویحی به اقلیم کردستان عراق، از شناسایی یک پایگاه جاسوسی – عملیاتی "در یک اقلیم همجوار" ایران خبر داده بود که به گفته وی توسط موساد مورد استفاده قرار می گیرد.

وزارت اطلاعات ایران، اسرائیل را حامی اصلی فعالیت های تروریستی در ایران می داند که تاکنون، از جمله به کشته شدن تعدادی از محققان مرتبط با برنامه هسته ای ایران انجامیده است.

"وزارت اطلاعات ایران، تاکنون آمریکا، اسرائیل، بریتانیا، فرانسه، آلمان و برخی کشورهای همجوار ایران را به ارتباط با عملیات تروریستی متهم کرده است"

این وزارتخانه، به علاوه تاکنون کشورهای آمریکا، بریتانیا، فرانسه و آلمان را از حامیان عملیات تروریستی در ایران دانسته، اتهامی که توسط این کشورها رد شده است.

وزارت اطلاعات ایران دربیانیه امروز خود هم، دستگیر شدگان را تحت "هدایت سرویس‌های جاسوسی غربی - صهیونیستی" معرفی کرده است.

این وزارتخانه افزوده که از این افراد "هفت بمب آماده انفجار" کشف شده و وعده داده که در آینده، "اطلاعات تکمیلی مربوط به این تیم تروریستی" را منتشر خواهد کرد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.