احمد زیدآبادی، روزنامه نگار زندانی، در بیمارستان بستری شد

به روز شده:  12:43 گرينويچ - سه شنبه 20 نوامبر 2012 - 30 آبان 1391
احمد زیدآبادی

آقای زیدآبادی در زندان رجایی شهر کرج دوران محکومیت خود را می گذراند

احمد زیدآبادی، روزنامه نگار زندانی و دبیر کل سازمان ادوار تحکیم وحدت به دلیل تشدید مشکلات جسمی در بیمارستان بستری شده است.

بر اساس گزارش ها آقای زیدآبادی در دوران زندان دچار "مشکلات حاد ریوی" شده است.

نزدیکان او به بی بی سی فارسی گفته اند نزدیک به شش ماه است که نشانه برخی از بیماری ها از جمله تپش قلب، مشکلات تنفسی و عفونت های مداوم دهانی در آقای زیدآبادی دیده می شود و ادامه این وضعیت باعث نگرانی های جدی درباره سلامت او شده است.

بر اساس گزارش ها، بستری شدن آقای زیدآبادی در بیمارستانی در تهران برای معاینات دقیق تر به توصیه پزشکی قانونی زندان رجایی شهر صورت گرفته است.

احمد زیدآبادی، روزنامه‌نگار و فعال سیاسی، از جمله افرادی است که در دستگیری‌های گسترده یک روز پس از انتخابات مناقشه برانگیز ریاست‌جمهوری سال ١٣٨٨، بازداشت شد.

آقای زیدآبادی محکومیت ٦ ساله خود را در زندان رجایی‌شهر کرج می‌گذراند و بیش از دو سال از دوران محکومیتش باقی مانده است.

فعالان سیاسی ایران می‌گویند زندان رجایی‌شهر نسبت به زندان اوین تهران شرایط سخت‌تری دارد و وضعیت بهداشتی آن هم نامناسب تر است.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی از رهبران مخالف دولت و از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ هم یک روز پیش از این به دلیل بروز بیماری، به بیمارستان منتقل شده بودند.

آقای کروبی به گفته فرزندش به دلیل بیماری‌های گوارشی یک شب در بیمارستان بستری و میرحسین موسوی که به دلیل بروز ناراحتی های قلبی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از چند ساعت دوباره به حبس خانگی بازگردانده شده است.

آقای موسوی و همسرش زهرا رهنورد و همچنین مهدی کروبی بیش از ۶۰۰ روز است که در حبس خانگی به سر می برند.

خانواده این افراد حکومت ایران را مسئول سلامت و جان آنها عنوان کرده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.