سانحه مجدد برای دانش آموزان عازم به مناطق جنگی ایران

به روز شده:  18:25 گرينويچ - چهارشنبه 21 نوامبر 2012 - 01 آذر 1391

به تازگی ۲۶ دختر دانش آموز از بروجن که با اتوبوس عازم بازدید از مناطق جنگی ایران بودند بر اثر سانحه رانندگی کشته شدند

یک روز پس از آنکه دبیر ستاد راهیان نور اعلام کرده این اردوها علیرغم تلفات انسانی بالا متوقف نخواهد شد، یک دستگاه اتوبوس حامل دانش آموزان سیستان و بلوچستانی که عازم مناطق درگیر جنگ ایران و عراق بود، در محور شیراز به گچساران واژگون شد.

خبرگزاری مهر می گوید در جریان این سانحه ۱۴ نفر زخمی شده اند و ایسنا خبرگزاری دانشجویان ایران خبر می دهد که حال دو نفر از مصدومان وخیم گزارش شده است.

مقام های محلی می‌گویند که شش آمبولانس به محل حادثه فرستاده شده است.

کاروان‌های راهیان نور در ایران برای بازدید از مناطقی اعزام می‌شوند که جنگ هشت ساله ایران و عراق در آن جریان داشته است.

این مناطق شامل نواحی مرزی ایران در غرب و جنوب غرب این کشور است.

یک روز پیش از این حادثه و به دنبال اعتراضات اخیر در ایران به تلفات زیاد انسانی این اردوها، یعقوب سلیمانی، دبیر قرارگاه راهیان نور گفته بود که شرکت دانش آموزان و دانشجویان در این اردوها "کاملا داوطلبانه است و اجباری در کار نیست."

دبیر قرارگاه راهیان نور گفته است: "نمی توان به صرف یک اتفاق ناگوار که همه را متاثر کرد، ستاد راهیان نور را تعطیل کنید. کما اینکه هر ساله هزاران نفر در دریا غرق می شوند، اما شما نمی توانید به مردم توصیه کنید که به شمال نروند."

اعتراض ها به اردوهای راهیان نور پس از آن بالا گرفت که به تازگی ۲۶ دختر دانش آموز از بروجن در استان چهارمحال و بختیاری که با اتوبوس عازم بازدید از مناطق جنگی ایران بودند بر اثر سانحه رانندگی کشته و ۱۸ نفر مجروح شدند.

سوانح رانندگی در اردوی راهیان تاکنون نزدیک به صد کشته برجای گذاشته که عمده قربانیان دانش آموز و دانشجو بوده اند.

دبیر قرارگاه راهیان نور گفته است خود او هم دخترش را در سانحه تصادف رانندگی از دست داده و به همین دلیل احساس خانواده هایی را که فرزندشان را در جریان بازدید از مناطق جنگی از دست داده‌اند، درک می کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.