انتشار روزنامه مغرب متوقف شد

به روز شده:  00:57 گرينويچ - دوشنبه 26 نوامبر 2012 - 06 آذر 1391
روزنامه مغرب

آخرین شماره روزنامه مغرب

روزنامه مغرب، چاپ تهران، در مطلبی که در صفحه نخست آن منتشر شده، اعلام کرده که تا زمان اعلام نظر هیات نظارت بر مطبوعات منتشر نمی شود.

پیش از این پدرام پاک‌آئین، مدیرکل مطبوعات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران اعلام کرده بود که به دلیل چاپ "مطالب توهین آمیز" از این روزنامه به هیات نظارت از مطبوعات شکایت کرده اند.

او در گفتگویی با خبرگزاری فارس گفت که تیتر یک و کاریکاتور صفحه اول این روزنامه در شماره روز پنجشنبه، از جمله تخلفاتی است که به خاطر آنها وزارت ارشاد از روزنامه مغرب شکایت کرده است.

روزنامه مغرب

وزارت ارشاد، تیتر اول و کارتونی که زیر آن هست را توهین‌آمیز اعلام کرده است.

اشاره این مقام وزارت ارشاد به مطلبی است که روزنامه مغرب درباره لغو سوال از رئیس جمهوری در مجلس منتشر کرده بود. عنوان مطلب بود: "ختم سوال".

کاریکاتوری که برای این مطلب چاپ شده بود هم آقای احمدی نژاد را در جایی شبیه به تریبون مجلس نشان می دهد که با خنده، کاغذهایی را که در دست دارد پاره می کند.

نمایندگان مجلس ایران، قصد داشتند که از آقای احمدی نژاد درباره برخی از موارد، از جمله نوسان در بازار ارز سوال کنند که با دستور رهبر ایران، مجلس تصمیم خود را عوض کرد.

روزنامه مغرب، در شماره روز دوشنبه خود، خبر از تعطیلی خودخواسته اش داده و نوشته که منتظر می مانند تا نتیجه بحث درباره روزنامه مغرب در هیات نظارت بر مطبوعات اعلام شود.

در مطلب صفحه اول روزنامه مغرب آمده است: "انشالله اگر توفیق حیات داشتیم سعی می کنیم با رویکرد جدید به جمع خانواده مطبوعات باز گردیم."

در این مطلب کوتاه گفته شده که درباره طرح روز پنجشنبه "کژتابی هایی" پدید آمده و از آن "اعلام برائت" کرده اند.

روزنامه مغرب در دور جدید ۷۸ شماره منتشر شده است.

پیش از این در ۲۹ شهریور، تنها بعد از انتشار ۲۵ شماره، این روزنامه اعلام کرد که برای یک روز منتشر نمی شود.

آن زمان اعلام کردند که این تصمیم خودخواسته "برای احترام به فشارهای تحمیلی دستگاه های نظارتی برای جلوگیری از انتشار این روزنامه" گرفته شده است.

مدیرمسئول این روزنامه از مهرماه بازداشت شده است، اما مقامات قضایی ارتباط بازداشت او با مسائل سیاسی را رد کرده اند.

آقای پاک آئین در گفتگوی روز پنجشنبه خود همچنین گفت که پیش از این "تذکراتی" به این روزنامه داده شده است که این روزنامه "به آنها توجهی نکرده است."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.