ایران از افزایش امکانات نیروی دریایی ارتش خود خبر داد

به روز شده:  18:51 گرينويچ - دوشنبه 26 نوامبر 2012 - 06 آذر 1391
حبیب الله سیاری

حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران می گوید جمهوری اسلامی به آمریکا اجازه نداده به آب های سرزمینی‌اش وارد شود

حبیب الله سیاری، فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران، در نشست خبری دوشنبه ۶ آذرماه اعلام کرد که دو فروند زیردریایی و هواناو به این نیرو پیوسته است.

به گفته آقای سیاری همچنین قرار است تا در هفته آینده از ناوشکن سهند و سینا رونمایی شود.

فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران همچنین گفته ناو هواپیمابر آمریکایی که زودتر از موعد به منطقه خلیج فارس اعزام شده، به دلیل نقص فنی ناو قبلی آمریکا بوده است.

پیشتر منابع آمریکایی اعلام کرده بودند که ناو استینز به منظور مقابله با تهدیدات ایران ۴ ماه زودتر از موعد به منطقه اعزام شده است.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، آقای سیاری گفته ایران بارها علام کرده که توان این کشور "هیچ تهدیدی برای کشورهای منطقه نیست."

فرمانده نیروی دریایی ایران گفته "هیچ ناو هواپیمابری حق نزدیکی به ناوگان ایران را ندارد و آنها بنا بر قراردادی که با برخی از کشورها دارند، تنها از آب‌های آزاد استفاده کرده و به همان کشورها می‌روند."

پیشتر نیز این مقام نظامی ایران گفته بود حضور ناوهای آمریکا در آب‌های آزاد خلیج‌فارس و دریان عمان براساس حقوق بین‎المللی است و ایران "به هیچ عنوان به آمریکا اجازه نداده به آب‌های سرزمینی‌اش وارد شود."

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.