پلیس اروپا یک باند قاچاق غیرقانونی مهاجران ایرانی را دستگیر کرد

به روز شده:  17:25 گرينويچ - سه شنبه 27 نوامبر 2012 - 07 آذر 1391

عکس آرشیوی است

پلیس اتحادیه اروپا (یوروپل) از متلاشی کردن یک باند قاچاق غیرقانونی مهاجران ایرانی به کشورهای اروپایی خبر داده است.

در بیانیه منتشر شده از سوی پلیس اروپا آمده است: "اوایل صبح روز گذشته (دوشنبه ۲۶ نوامبر)، ۱۱ نفر به ظن همکاری با باند قاچاق غیرقانونی مهاجران ایرانی در اسپانیا و ۷ نفر هم در بریتانیا دستگیر شدند."

در اوت سال گذشته میلادی هم در جریان عملیاتی توسط پلیس اسپانیا و با همکاری اداره مهاجرت بریتانیا، ۲۰ نفر به ظن قاچاق غیرقانونی مهاجران دستگیر شدند.

عملیات سال گذشته هم با حمایت پلیس اتحادیه اروپا انجام شد.

گفته شده این باند، از ایرانیان مهاجر مبالغی تا حدود ۲۳ هزاردلار در قبال ورود غیرقانونی آنها به ترکیه مطالبه می‌کرده است.

مهاجران غیرقانونی پس از ورود به ترکیه از مرز عبور داده شده و به یونان منتقل می‌شدند.

به گفته یوروپل، "این مهاجران سپس به سایر کشورهای اتحادیه اروپا (حوزه شنگن) انتقال داده می شدند."

در بیانیه یوروپل همچنین گفته شده است که مهاجران غیرقانونی در کشورهای ترانزیت (عبوری) تا زمان دریافت مدارک قلابی اقامت کرده و سپس به مقصد نهایی شان که در بسیاری از موارد بریتانیا و کانادا بوده، سفر می کردند.

در بخش دیگری از بیانیه یوروپل آمده است: "این باند از قوانین مهاجرت و پناهندگی کشورهای مختلف آگاهی کامل داشته و به همین دلیل از اشکال مختلف سوءاستفاده از قوانین مهاجرت از جمله از طریق ازدواج، دیدار از خانواده و پناهندگی استفاده می کردند."

پلیس همچنین در جستجوهایی که از ۷ خانه در اسپانیا و ۱۱ خانه در بریتانیا داشت موفق به ضبط چندین دستگاه موبایل، صورتحساب های بانکی و مدارک تقلبی شده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.