روزنامه بهار 'دوباره' منتشر شد

به روز شده:  18:24 گرينويچ - شنبه 01 دسامبر 2012 - 11 آذر 1391

بهار تا کنون سه بار توسط دستگاه قضایی ایران توقیف شده و اکنون برای دوره چهارم منتشر می شود

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه‌ بهار بعد از چند سال توقیف باری دیگر امروز منتشر شد.

بهار تا کنون سه بار توسط دستگاه قضایی ایران توقیف شده و اکنون برای دوره چهارم منتشر می شود.

دوره جدید روزنامه بهار به مدیرمسئولی سعید پورعزیزی امروز با انتشار روزنامه ای در ۱۶ صفحه آغاز شد و تیتر نخست آن "سلطانیه به شورای حکام پاسخ داد: تهدید ایران به خروج از ان‌پی‌تی" بود.

به نوشته ایسنا، در صفحه‌ اول بهار تیترهای "فلسطین کشور شد"، "دارو در تنگنای تحریم، دلالی، مشکلات بانکی و ارزی"، "دلار رسمی ۲۷۰۰ تومان"، "نظارت مستقل بر مطبوعات بریتانیا"، "انرژی، کشتی‌رانی، کشتی‌سازی و بنادر ایران، اهداف جدید تحریم‌های آمریکا"، "حبس ابد برای شاعر قطری"، "مرگ گنجینه اسرار مبارک"، "لغو ممنوعیت حجاب در مدارس ترکیه"، "عفو بین‌الملل: عربستان زندانیان سیاسی را آزاد کند" و "دستگیری عضو ارشد شبکه حقانی" دیده می شوند.

روزنامه‌ی بهار در سال ۱۳۷۹ برای اولین بار، در سال ۱۳۸۲ برای دومین بار، و در ۳۰ فروردین‌ ماه ۱۳۸۹ برای سومین بار براساس مصوبه‌ی هیأت نظارت بر مطبوعات توقیف شده بود.

فشار بر مطبوعات در دوره ریاست جمهوری محمود احمدی نژاد بیشتر شده است و روند تعطیلی روزنامه ها که در دوره محمد خاتمی آغاز شده بود، شدت بیشتری گرفته است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.