وزیر ارتباطات ایران برکنار شد

به روز شده:  05:57 گرينويچ - 02 دسامبر 2012 - 12 آذر 1391

آقای تقی‌پور پس از برکناری به عنوان مشاور رئیس‌جمهور در امور ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شد

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران، رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات را برکنار و وزیر راه و شهرسازی را با حفظ سمت، جانشین او کرده است.

در احکامی که آقای احمدی‌نژاد صادر کرده است، رضا تقی‌پور پس از برکناری از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مشاور رئیس‌جمهور منصوب شد.

در تغییرات جدید، علی نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی ایران با حفظ سمت به عنوان سرپرست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب شده است.

رضا تقی‌پور از حامیان راه‌اندازی اینترنت ملی در ایران به شمار می‌رود و در دوره تصدیگری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ایران بر ضرورت اجرای آنچه طرح "اینترنت پاک" خوانده می‌شد، تاکید داشت.

او کلیک گفته بود که با اجرای این طرح، لزوم فیلترینگ از بین می‌رود.

نام آقای تقی‌پور در چندین دور از تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران هم کلیک مطرح شده است.

در تازه ترین مورد، خزانه‌داری آمریکا رضا تقی‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران را از مقامات پیشرو مسئول در زمینه سانسور و کنترل فعالیت‌های اینترنتی و دیگر شیوه‌های ارتباطاتی در ایران معرفی و کلیک مشمول تحریم‌هایی جدید کرد.

تغییرات بیشتر

رئیس‌جمهور ایران همچنین دیروز در احکام دیگری، رئیس دفتر خود و رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی را کلیک تغییر داد.

او حسن موسوی، رئیس سازمان گردشگری و میراث فرهنگی را به جای اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهور کرد و محمد شریف ملک‌زاده را جایگزین آقای موسوی کرد.

در احکام جدید، آقای مشایی به ریاست دبیرخانه جنبش عدم تعهد منصوب شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.