آتش‎سوزی در دبستانی در شمال‌غربی ایران

به روز شده:  16:04 گرينويچ - چهارشنبه 05 دسامبر 2012 - 15 آذر 1391

آتش سوزی با بخاری از سوانح پرتکرار در مدارس ایران است

گزارش ها از ایران حاکی از آن است که بر اثر یک سانحه آتش سوزی در دبستانی در آذربایجان غربی، تعدادی از دانش آموزان دچار حریق شده‌اند.

ایسنا (خبرگزاری دانشجویان ایران) از قول رئیس اورژانس آذربایجان‌غربی، تعداد دانش‎آموزان مصدوم را ۳۷ نفر گزارش کرده و گفته حال ۸نفر از دانش‌آموزان، به دلیل سوختگی‌ بالای ۴۰ درصد، نامساعد است.

سانحه در دبستان دخترانه‌ای در روستای شین آباد شهرستان پیرانشهر در آذربایجان غربی رخ داده است. بر اساس گزارش مقام‌های محلی، دانش‌آموزان مصدوم، کلاس چهارم دبستان هستند.

یک مقام محلی آموزش و پرورش آذربایجان غربی گفته است که علت سانحه، آتش‌ گرفتن بخاری نفتی کاربوراتوری بوده که در حین خارج کردن آن از کلاس درس، از دست خدمه مدرسه رها شده و موجب آتش‌سوزی گسترده شده است.

رسول خضری، نماینده مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود در پایان وقت علنی جلسه امروز مجلس، خواستار پاسخگویی مقام های دولتی و استعفای وزیر آموزش و پرورش شده است.

آقای خضری گفته به دلیل استفاده نادرست از برخی بخاری‌ها در مدارس ایران است که چنین حوادثی رخ می دهد و مسئولان هم پاسخگو نیستند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.