عسگراولادی خواستار بازگشت موسوی و کروبی به 'آغوش باز نظام' شد

به روز شده:  13:25 گرينويچ - شنبه 08 دسامبر 2012 - 18 آذر 1391

اقای عسگراولادی تاکید کرده که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری قبلی را "اهل فتنه نمی داند"

حبیب الله عسگراولادی، عضو ارشد جمعیت موتلفه اسلامی، گفت که نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ هر وقت از مسیر گذشته خود برگردند، "با آغوش باز جمهوری اسلامی و نظام روبه رو خواهند شد".

آقای عسگراولادی، شنبه ۱۸ آذر (۸ دسامبر) در نشست هفتگی هواداران حزب موتلفه اسلامی، که از احزاب اصلی محافظه کار ایران است، تاکید کرد که نامزدهای آن انتخابات را "اهل فتنه نمی داند" بلکه معتقد است "اهل فتنه آنها را محاصره کرده اند".

این سیاستمدار محافظه کار، یک هفته پیش هم با انتقاد از "کارهای زشت فتنه گران" گفته بود: "ما هیچ گاه نمی‌گوییم که نامزدهای انتخابات ۸۸ چنین کارهایی را کردند چرا که اساسا آنها را اهل فتنه نمی‌دانیم. ما معتقدیم که این نامزدها دور فتنه گران جمع شده‌اند".

حبیب الله عسگراولای صحبت های هفته پیش خود را در پی برگزاری مجمع عمومی "جبهه پیروان خط امام و رهبری" بیان کرده بود که بزرگترین ائتلاف احزاب محافظه کار ایران به دبیرکلی آقای عسگراولادی است.

بسیاری از هواداران رهبر ایران، معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ را اعضای "جریان فتنه" و نامزدهای معترض به آن انتخابات را "سران فتنه" می نامند.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی، نامزدهای معترض به نتایج انتخابات ریاست جمهوری گذشته و زهرا رهنورد، همسر آقای موسوی، از بهمن ماه سال ۱۳۸۹ بدون محاکمه در حبس خانگی به سر می‌برند.

"میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، در معدود اظهارنظرهایی که پس از شروع حبس خانگی از آنها منتشر شده، بر مواضع انتقادی خود به حکومت ایران و انتخابات سال ۱۳۸۸ تاکید کرده اند"

با به طول انجامیدن دوران حبس خانگی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد، شیوه پایان این حبس و سرانجام برخورد حکومت با آنها مورد توجه ناظران قرار گرفته است.

در فروردین ماه گذشته، عباس جعفری دولت آبادی، دادستان تهران به میرحسین موسوی و مهدی کروبی و همچنین محمد خاتمی رئیس جمهور سابق، توصیه کرد "به دامن نظام برگردند زیرا هنوز دیر نشده است".

میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، در معدود اظهارنظرهایی که پس از شروع حبس خانگی از آنها منتشر شده، بر مواضع انتقادی خود به حکومت ایران و انتخابات سال ۱۳۸۸ تاکید کرده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.