دانش‌آموز ۱۰ ساله پیرانشهری بر اثر شدت سوختگی درگذشت

به روز شده:  15:45 گرينويچ - 09 دسامبر 2012 - 19 آذر 1391

یکی از دانش‌آموزانی که در به دلیل شدت جراحات در بیمارستان بستری شده است

سیران یگانه، دانش‌آموز ۱۰ ساله‌ای که در سانحه آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد پیرانشهر دچار ۴۵ درصد سوختگی شده بود، امروز یکشنبه ۱۹ آذرماه به دلیل شدت سوختگی در بیمارستان سینا تبریز جان سپرد.

رسول خضری، نماینده پیرانشهر با اعلام این خبر به سایت خبرآنلاین گفت: "مشکلات تنفسی، سوختگی کامل، تنفس گازهای سمی و درصد بالای جراحت از دلایل مرگ این دانش آموز بوده است."

این در حالی است که وزیر آموزش و پرورش ایران امروز در مجلس با اشاره به عیادت از دانش آموزان سانحه دیده گفت که تعدادی از آنها به هنگام دیدار با او "بلند شدند و سرود خواندند."

چهارشنبه هفته گذشته کلاس چهارم دبستان دخترانه‌ای در روستای شین‌آباد دچار آتش‌سوزی شد که در پی آن تعدادی از دانش آموزان به دلیل سوختگی زیاد در بیمارستان بستری هستند.

براساس گزارش‌های رسیده از ایران ۱۶ دانش‌آموز این حادثه در بیمارستان ارومیه بستری هستند که درصد سوختگی آنها پائین تر از ۵۰ درصد است و ۱۲ نفر از آنها در بیمارستان سینا تبریز بستری بودند که تعداد آنها بعد از فوت این دختر ۱۰ ساله به ۱۱ نفر رسید.

حمیدرضا حاجی بابایی، وزیر آموزش و پرورش ایران که امروز در مجلس ایران حضور داشت، معلم مدرسه را در بروز سانحه آتش سوزی مقصر دانست و گفت: "معلم در هنگام آتش سوزی به جای خارج کردن دانش آموزان به کمک سرایدار تلاش کرده تا بخاری را از کلاس خارج کند، اما دستشان سوخته و بخاری را مقابل کلاس رها کردند که این مسئله خروج دانش آموزان را با مشکل مواجه کرد."

آقای حاجی بابایی همچنین در صحن علنی مجلس از کلمه "عذرخواهی" استفاده کرد، اما برخی از رسانه‌های ایران معتقدند این عذرخواهی طعنه آمیز بوده است. آقای حاجی بابایی در پاسخ به انتقادات نمایندگان گفت: "از امروز تا قیامت بابت هر اتفاقی که در وزارت آموزش و پرورش افتاده عذرخواهی می‌کنم".

پس از سخنان آقای حاجی‌بابایی علی لاریجانی، رییس مجلس، گفت باید با کسانی که در این حادثه مقصر بوده و سهل‌انگاری کرده‌اند برخورد شود.

برخی از نمایندگان مجلس خواهان استیضاح یا استعفای وزیر آموزش و پرورش شده‌اند.

آتش‌سوزی در مدارس ایران در سال‌های گذشته نیز رخ داده و از جمله سال گذشته دو دانش‌آموز در آتش‌سوزی خوابگاه دبیرستانی پسرانه جان خود را از دست دادند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.