دادستان تهران: ۲۸ نفر مرتبط با شبکه‌های ضد انقلاب دستگیر شدند

به روز شده:  13:50 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
دادستان تهران

دادستان تهران گفته وزارت اطلاعات تعدادی را در تهران بازداشت کرده است

عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران امروز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه با اعلام بازداشت ۲۸ نفر در شب گذشته (دوشنبه شب) اعلام کرد: "کسانی که شب گذشته دستگیر شدند افرادی بودند که با شبکه‌های ماهواره‌ای و ضد انقلاب همکاری داشته و بعضا در کار دوبله و ترجمه بودند."

آقای دولت آبادی که در حاشیه تودیع و معارفه رؤسای سابق و جدید دادسرای ارشاد با خبرگزاری‌های ایران گفت و گو می کرد، افزود: "این افراد کسانی بودند که با اجاره ۱۰ ساختمان و تبدیل آنها به دفتر کار، با شبکه‌های ضد انقلاب همکاری نزدیکی داشتند و با همکاری سربازان گمنام امام زمان بازداشت شدند."

این مقام قضایی در مورد هویت و نوع فعالیت این بیست و هشت نفر اطلاعاتی نداده و دلیل نیاز آنان به اجاره این تعداد ساختمان برای تبدیل به محل کار را هم مشخص نکرده است.

وی در پاسخ به سئوال خبرگزاری فارس در خصوص ارتباط این افراد با بازداشت شدگان سال گذشته که گفته شده بود با "رسانه‌های بیگانه ارتباط دارند"، گفت: "کاری که سال قبل انجام شد توسط پلیس صورت گرفته بود اما فعالیت شب گذشته توسط وزارت اطلاعات ساماندهی شده بود."

دادستان عمومی و انقلاب تهران، این بازداشت شدگان را متهم کرده که "با شبکه‌های بهایی در ارتباط هستند."

این نخستین بار نیست که مقامات قضایی در ایران در خصوص بازداشت افراد و ارتباط بازداشت شدگان با رسانه‌های بیرون از کشور سخن می‌گویند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.