احضار مجدد محمد ملکی برای گذراندن دوران محکومیت شش ساله

به روز شده:  18:14 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391
محمد ملکی

دکتر ملکی، نخستین رئیس دانشگاه تهران پس از انقلاب

ماموران امنیتی در ایران صبح امروز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه به منزل دکتر محمد ملکی، اولین رئیس دانشگاه تهران بعد از پیروزی انقلاب مراجعه کرده و با نشان دادن حکم تفتیش به آقای ملکی و همسرش، منزل او را بازرسی کردند.

عمار ملکی، فرزند آقای ملکی با اعلام این خبر به بی‌بی‎سی فارسی گفت: "ماموران دادستانی دو ساعت خانه را گشتند و سپس دستگاه ماهواره و نوشته‌‌های پدرم را با خود بردند. می‌خواستند کامپیوتر را هم ببرند که مادرم مانع آنها شد."

همچنین به گفته آقای ملکی ،ماموران پس از تفتیش منزل پدرش نامه احضار به شعبه ۶ زندان اوین را به محمد ملکی نشان دادند و از او خواستند تا ظرف سه روز خود را برای گذراندن دوران محکومیتش به زندان معرفی کند.

قرار است آقای ملکی روز شنبه به همراه وکیل خود به زندان اوین مراجعه کند.

آقای ملکی به بیماری‌های مختلفی مانند سرطان پروستات و بیماری قلبی آریتمی و فشارخون مبتلا است.

محمد ملکی شش ماه پیش نیز برای اجرای حکم زندانش احضار شده بود، اما پس از حضور در شعبه به او گفته شد که فعلا به خانه برود.

آقای ملکی در پرونده ملی مذهبی‌ها مربوط به سال ۱۳۸۰ به پنج سال زندان محکوم شد. او پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸و اعتراضات پس از آن نیز به یک سال زندان محکوم شد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.