برخورد نهادهای بین المللی با فساد ایران سیاسی است؟

به روز شده:  11:02 گرينويچ - سه شنبه 11 دسامبر 2012 - 21 آذر 1391

مدیا پلیر

مصطفی پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل ایران، می گوید که سازمانهای بین المللی که فساد دولتها را می سنجند، سیاسی عمل می کنند.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

مصطفی پورمحمدی، رییس سازمان بازرسی کل ایران، می گوید که سازمانهای بین المللی که فساد دولتها را می سنجند، سیاسی عمل می کنند.

او به مناسبت روز مبارزه با فساد اعلام کرد که ایران در سالهای اخیر گامهایی برای کاهش این معضل برداشته، اما نهادهای بین المللی مانند "شفافیت بین الملل" آن را به دلیل سیاسی کاری نادیده می گیرند.

هفته پیش شفافیت بین الملل در تازه ترین گزارش خود اعلام کرد ایران در جدول کشورهای فاسد یازده پله سقوط کرده و به رده ۱۳۳ رسیده است.

احسان آمرطوسی، از مجریهای کلیک برنامه چشم انداز بامدادی رادیو بی بی سی فارسی، با حسن منصور، اقتصاددان در بریتانیا گفتگو کرده و نخست پرسیده است نهادی مانند "شفافیت بین الملل" چقدر ممکن است به فساد کشورها نگاه سیاسی داشته باشد؟

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.