احتمال برکناری وزیر بهداشت ایران تکذیب شد

به روز شده:  11:55 گرينويچ - 16 دسامبر 2012 - 26 آذر 1391

خانم دستجردی از عدم تخصیص ارز دولتی کافی به دارو انتقاد کرده بود

محمد رضا رحیمی، معاون اول رئیس جمهوری ایران در مورد شایعات مربوط به برکناری مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت گفته است: "خانم دستجردی از بهترین وزرای کابینه هستند و تا زمانی که آقای احمدی نژاد هست، وحید دستجردی هم در کابینه خواهد بود."

نادر قاضی پور، نماینده ارومیه در مجلس ایران در جلسه علنی امروز یکشنبه ۲۶ آذر (۱۶ دسامبر) گفته بود: "شنیده‌ایم می‌خواهند خانم دستجردی را به این دلیل که گفته است ارز دارو را به وسایل آرایشی اختصاص می‌دهند، عوض کنند، اما مجلس قطعا با این مسئله مخالفت می‌کند و نمی‌گذاریم این کار را انجام دهند."

محمد حسین قربانی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس هم با اشاره به شایعه برکناری وزیر بهداشت گفت که خانم دستجردی در سمت خود باقی خواهد ماند.

آقای قربانی همچنین گفته است که وزیر بهداشت چیزی جز واقعیت نگفته است.

هشدارها درباره وضعیت بازار دارو در ایران، از اواسط امسال بالا گرفته است.

هشدارها درباره وضعیت بازار دارو در ایران، از اواسط امسال بالا گرفت

ایران از شهریور ماه با جهش بی‌سابقه قیمت ارزهای خارجی و سقوط ریال روبه رو است و تحریم‌های نفتی و مالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا باعث شده که ایران در تامین و انتقال ارز با دشواری‌هایی مواجه شود.

مقامات بهداشتی، بانک مرکزی را متهم می‌کنند که ارز لازم را برای واردات دارو تامین نمی‌کند.

مسئولان انجمن های حمایت از بیماران و بعضی نمایندگان مجلس هم بارها درباره کمبود داروهای بیماران سرطانی، قلبی، هموفیلی، تلاسمی و غیره هشدار داده اند.

چندی پیش حسینعلی شهریاری، رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ایران در گزارشی در مجلس وضعیت دارو و لوازم پزشکی در ایران را بحرانی توصیف کرد و گفت که در مورد تامین دارو به رئیس جمهور تذکر داده، اما به آن توجهی نشده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.