پیام تسلیت احمدی نژاد به مردم آمریکا

به روز شده:  20:59 گرينويچ - 16 دسامبر 2012 - 26 آذر 1391
محمود احمدی نژاد

آقای احمدی نژاد از "تاثر فراوان" خود از بابت "قتل ۲۰ کودک و ۷ آموزگار بی‌گناه آمریکایی" سختن گفته است

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران، با انتشار پیامی با مردم ایالات متحده و خانواده های کودکان کشته شده در جریان تیراندازی در یک دبستان آمریکایی ابراز همدردی کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران، آقای احمدی نژاد در پیام خود بروز چنین حوادثی را موجب "نگرانی عمیق" دانسته و از "تاثر فراوان" خود از بابت "قتل ۲۰ کودک و ۷ آموزگار بی‌گناه آمریکایی" سختن گفته است.

دو روز پیش، در پی تیراندازی جوانی به نام آدام لانزا در دبستان ساندی هوک در شهر نیوتاون ایالت کانتیکت، ۲۶ نفر کشته شدند. ضارب پیش از آن، مادر خود را نیز، که در مدرسه ساندی هوک تدریس می‌کرد، به قتل رسانده بود.

آقای احمدی نژاد در پیام تسلیت خود، با ذکر اینکه "همه ملت‌ها و از جمله قاطبه ملت ارجمند آمریکا"، نیازمند "فضایی آکنده از محبت و صمیمیت‌" هستند، ابراز امیدواری کرده که "ملت‌ها در جهانی سرشار از عشق و محبت و دوستی در کنار یکدیگر زندگی کنند".

رئیس دولت ایران با اشاره به موارد مشابه تیراندازی به مردم در ایالات متحده، گفته است که ادامه چنین حوادثی "افکار عمومی جهانیان را متوجه مسایل و مشکلات ریشه‌ای چنین حوادث تلخی در جامعه آمریکا نموده است."

در واکنشی دیگر به کشتار اخیر در آمریکا، محمدرضا تقوی‌فرد مدیرمسئول روزنامه دولتی خورشید نیز با انتشار یک آگهی در این روزنامه، به باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده تسلیت گفته است.

آقای تقوی فر در پیام تسلیت خود، که در ابتدای آن خطاب "جناب آقای باراک اوباما ریاست‌جمهوری ایالات متحده آمریکا" ذکر شده، واقعه تیراندازی اخیر را یک "مصیبت" توصیف کرده است.

"محمدرضا تقوی‌فرد مدیرمسئول روزنامه دولتی خورشید نیز با انتشار یک آگهی در این روزنامه، به باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده تسلیت گفته است"

وی در عین حال ابراز امیدواری کرده که "مسببین این حادثه تلخ و حوادث غمباری همچون کشتار کودکان در عراق و افغانستان و دیگر کشورهایی که مورد هجوم وحشیانه خارجی‌ها و مزدوران آنها قرار گرفته و جان عزیز خود را از دست داده‌اند به زودی به سزای اعمال ددمنشانه خویش برسند".

صاحب امتیاز روزنامه خورشید، سازمان تامین اجتماعی به مدیرعاملی سعید مرتضوی دادستان سابق تهران است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.