عبدالفتاح سلطانی به دلیل بیماری گوارشی در بیمارستان بستری است

به روز شده:  10:00 گرينويچ - پنج شنبه 20 دسامبر 2012 - 30 آذر 1391
عبدالفتاح سلطانی

آقای سلطانی به دلیل تشدید بیماری گوارشی در بیمارستان سینا بستری شده است

عبدالفتاح سلطانی، وکیل دادگستری که دوران ۱۸ سال محکومتیش را در زندان اوین می‌گذراند، از ده روز قبل بر اثر تشدید بیماری گوارشی و وخامت وضعیت جسمانی در بیمارستان سینای تهران بستری است.

به گزارش سایت کلمه، این عضو کانون مدافعان حقوق بشر از روز سه‌شنبه ۲۱ آذرماه به بیمارستان سینا فرستاده شده و هنوز پزشکان نتوانسته‌اند دلیل بیماری وی را تشخیص دهند.

عبدالفتاح سلطانی که وکالت تعداد زیادی از فعالان سیاسی، مطبوعاتی و مدنی را بر عهده داشته به "تبلیغ علیه نظام"، "تشکیل کانون مدافعان حقوق بشر"، "اجتماع و تبانی علیه نظام" و "تحصیل مال حرام" متهم شده است.

او که از شهریور ۱۳۹۰ در زندان اوین بسر می‌برد، با حکم بدوی که اواسط اسفند ماه از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی پیرعباسی صادر شد به ۱۸ سال حبس، تبعید به برازجان و همچنین به ۲۰ سال محرومیت از حرفه وکالت محکوم شده بود.

عبدالفتاح سلطانی در طول فعالیت‌های حقوقی و حقوق بشری خود و پیش از شهریور ۱۳۹۰ سه بار در زندان بوده و ماه‌های طولانی از مدت حبس خود را در انفرادی گذرانده است.

مهناز پراکند، عضو کانون مدافعان حقوق بشر و یکی از همکاران آقای سلطانی، در خردادماه به بی بی سی فارسی گفته بود که اصولا هیچ یک از اتهامات وارد شده علیه آقای سلطانی در صلاحیت دادگاه انقلاب نبوده اند.

خانم پراکند در آن زمان گفت: این اتهامات در همه پرونده های پیشین علیه آقای سلطانی مطرح شده بودند که یا تماما به برائت او یا به صدور قرار منع تعقیب او منجر شده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.