سفر رسمی احمدی نژاد به عراق لغو شد

به روز شده:  17:04 گرينويچ - شنبه 22 دسامبر 2012 - 02 دی 1391

این دومین سفر لغو شده احمدی نژاد به عراق و دومین سفر لغو شده خارجی او طی یک هفته اخیر است

سفر رسمی محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور ایران به عراق لغو شده است.

قرار بود آقای احمدی نژاد اوایل هفته جاری به عراق سفر کند اما بر اساس گزارش‌ها در ایران، این سفر به دلیل کسالت جلال طالبانی، رئیس جمهور عراق لغو شده است.

مدیرکل بین‌الملل دفتر رئیس‌جمهور ایران به خبرگزاری تسنیم گفته که "مبنای این سفر دیدار با رئیس جمهور عراق بود لذا به دلیل بیماری وی فعلا به طور موقت سفر محمود احمدی‌نژاد به این کشور لغو شده است."

"مبنای این سفر دیدار با رئیس جمهور عراق بود لذا به دلیل بیماری وی فعلا به طور موقت سفر محمود احمدی‌نژاد به این کشور لغو شده است"

مدیرکل امور بین الملل دفتر محمود احمدی نژاد

دفتر رئیس جمهور ایران می گوید در صورتی که جلال طالبانی به وضعیت مطلوب جسمی برسد، آقای احمدی نژاد "در اولین فرصت" به عراق سفر خواهد کرد.

دومین سفر لغو شده احمدی نژاد

بر اساس گزارش ها آقای طالبانی هم اکنون در بیمارستانی در آلمان بستری است.

مطابق پروتکل های تشریفاتی، در سفرهای رسمی رئیس جمهور ایران به کشورهای خارجی، رئیس جمهور کشور میزبان باید از او استقبال رسمی کند.

خبرگزاری فارس می گوید این دومین بار طی کمتر از دو ماه گذشته است که سفر محمود احمدی نژاد به عراق لغو می شود.

قرار بود آقای احمدی نژاد اوایل آبان (اواخر اکتبر) برای شرکت در دومین کنفرانس بین‌المللی مبارزه با تروریسم به عراق برود اما با تعویق این کنفرانس، سفر او هم به تاخیر افتاد.

دیدار برنامه ریزی شده رئیس جمهور ایران از عراق، یک سفر رسمی دوجانبه بود.

این دومین سفر لغو شده آقای احمدی نژاد طی یک هفته اخیر است.

هفته گذشته سفر آقای احمدی نژاد، به ترکیه هم لغو شد.

دفتر رئیس جمهور ایران علت لغو سفر آقای احمدی نژاد را "فقط به دلیل تراکم کاری" اعلام کرد، اما رسانه های ترکیه از قول مقام های این کشور دلیل لغو سفر را اظهارات انتقاد آمیز حسن فیروزآبادی رئیس ستادکل نیروهای مسلح ایران درباره ترکیه دانستند.

آقای احمدی نژاد در میان مقام های جمهوری اسلامی یکی از پر سفرترین افراد بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.