یک دانش آموز دیگر پیرانشهری بر اثر سوختگی درگذشت

به روز شده:  12:15 گرينويچ - جمعه 28 دسامبر 2012 - 08 دی 1391

عکس از مراسم تشییع سیران یگانه در آذر ماه ١٣٩١

ساریا رسول‌زاده، یکی از دانش‌آموزان قربانی آتش‌سوزی مدرسه شین‌آباد پیرانشهر امروز ٨ دی ماه (٢٨ دسامبر) در بیمارستان سینای تبریز درگذشت.

به گفته رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر در مجلس ایران، ساریا رسول‌زاده در اثر آسیب‌هایی که به دستگاه تنفسی و کلیه‌هایش وارد آمده بود درگذشته است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی، وزیر آموزش و پرورش ایران، با صدور اطلاعیه‌ای درگذشت این دانش‌آموز را به پدر و مادر، دوستان او و همین طور به کارکنان آموزش و پرورش تسلیت گفته است.

در روز چهارشنبه، ۱۵ آذر، کلاس چهارم دبستان دخترانه شین‌آباد پیرانشهر دچار آتش‌سوزی شد که در نتیجه آن ٣٢ دانش‌آموز در بیمارستان بستری شدند.

از میان این دانش‌آموزان به جز ساریا رسول‌زاده، که امروز درگذشت، سیران یگانه، دانش‌آموز دیگر هم در ١٩ آذر ماه درگذشته بود.

بنا به گفته آقای خضری حال چهار تا پنج دانش‌آموز دیگر هم مساعد نیست.

در پی آتش‌سوزی دبستان شین‌آباد پیرانشهر، وزیر آموزش و پرورش در مجلس حضور یافته و توضیحاتی داده بود. آقای حاجی‌بابایی گفته بود: "از الان تا قیامت بابت هر اتفاقی که در آموزش و پرورش می‌افتد عذرخواهی می‌کنم."

بعضی از رسانه‌های ایران این شیوه عذرخواهی آقای حاجی‌بابایی را "طعنه‌آمیز" دانسته‌ و به همین دلیل از او انتقاد کرده بودند.

آتش‌سوزی در مدارس ایران در سال‌های گذشته نیز رخ داده و از جمله سال گذشته دو دانش‌آموز در آتش‌سوزی خوابگاه دبیرستانی پسرانه جان خود را از دست دادند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.