طرح پلیس ایران برای اجباری کردن ترک اعتیاد معتادان خطرناک

به روز شده:  14:20 گرينويچ - 30 دسامبر 2012 - 10 دی 1391
مصرف کنندگان مواد مخدر

در ایران سالانه ۶۰۰ تن مواد مخدر مصرف می‌شود

سرتیپ احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی امروز یک شنبه ۱۰ دیماه (۳۰ دسامبر) در باره برنامه‌های پیشگیری و مقابله با مصرف مواد مخدر در ایران گفته است که "ترک اجباری معتادان خطرناک در دستور کار است و اقداماتی نیز در این مورد صورت گرفت اما راضی کننده نیست."

به گزارش خبرگزاری ایسنا، آقای رادان گفته از دیگر اقداماتی که باید برای کنترل مواد مخدر انجام بگیرد، برخورد قاطعانه‌تر با توزیع کنندگان مواد مخدر خرد در ایران است.

بر اساس آمارهای سازمان بهزیستی ایران، بیشتر از 300 کمپ مجاز ترک اعتیاد در ایران فعال است.

اما این تعداد کمپ مجاز ترک اعتیاد در مقابل آمار معتادان بسیار کم به نظر می رسد.

آمارهای رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر نشان می دهد که یک میلیون و 800 هزار نفر در ایران به صورت دائم و تفننی مواد مخدر مصرف می کنند.

بنابر آمارهای این ستاد، در ایران سالانه ۶۰۰ تن مواد مخدر مصرف می‌شود.

حمید صارمی، مدیر کل فرهنگی و پیشگیری ستاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری ایران اعلام کرده که سالیانه ۴ هزار نفر در آن کشور بر اثر سوء مصرف مواد مخدر جان خود را از دست می‌دهند.

طاها طاهری، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران اعلام کرده که روزانه ۱۰ نفر به دلیل مصرف مواد مخدر در کشور می‌میرند.

تریاک، کراک، شیشه و هروئین به ترتیب بیشترین مواد مخدری هستند که در ایران مصرف می شوند.

کارشناسان همواره در سالهای اخیر نسبت به افزایش مصرف مواد مخدر و کاهش سن مصرف‌کنندگان هشدار داده‌اند.

ایران یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان مواد مخدر جهان است و مقامات ایرانی مجازات‌های سختی را برای مقابله با قاچاق و توزیع مواد مخدر در نظر گرفته‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.