پرونده بدهی برق متروی تهران به دیوان عدالت اداری رفت

به روز شده:  11:22 گرينويچ - دوشنبه 31 دسامبر 2012 - 11 دی 1391

ارجاع پرونده بدهی مترو به دیوان عدالت اداری برای مشخص شدن ملاک محاسبه نرخ برق مترو اعلام شده است

امید تشت زر، معاون برنامه‌ریزی و پشتیبانی شرکت بهره‌برداری مترو تهران از ارجاع پرونده بدهی این شرکت به وزارت نیرو به دیوان محاسبات و عدالت اداری خبر داده است.

خبرگزاری مهر روز دوشنبه ۱۱ دی (۳۱ دسامبر) به نقل از آقای تشت‌زر نوشت که این اقدام برای مشخص شدن ملاک محاسبه نرخ برق مترو انجام شده است.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی شرکت بهره‌برداری مترو با اشاره به اخباری در مورد بدهکاری ۵۰ میلیارد تومانی مترو به دلیل هزینه برق به دولت گفت: "پس از هدفمندی یارانه‌ها قرار شد که وزارت نیرو بر اساس مصوبه مجلس، برق مصرفی مترو و اتوبوس را با کمترین تعرفه موجود حساب کند، اما برخلاف ابلاغ مجلس، وزارت نیرو از این مصوبه برداشت اشتباه کرده و به جای کمترین تعرفه موجود، مبنای محاسبه را کمترین میزان تعرفه صنعتی قرار داده است".

به گفته آقای تشت‌زر، هدف از مصوبه مجلس، کمک به سامانه حمل و نقل عمومی، از جمله مترو و اتوبوس بوده و کمیسیون عمران مجلس هم در دو نامه به وزارت نیرو تاکید کرده است که منظور از مصوبه مجلس، کمترین تعرفه موجود در کشور است.

معاون برنامه ریزی و پشتیبانی شرکت بهره برداری مترو تهران ضمن رد بدهی ۵۰ میلیاردی مترو برای هزینه‌های برق گفت: "کل بدهی ما (مترو تهران) بر اساس کمترین تعرفه دو میلیارد تومان است که از این میزان یک میلیارد تومان پرداخت شده و ما همچنان تاکید می‌کنیم که باید قیمت برق مصرفی از قانون حمایت از سامانه‌های حمل و نقل عمومی پیروی کند."

پیشتر هم یکی دیگر از مقامات شرکت مترو تهران با اشاره به مصوبه سال ۱۳۸۵ مجلس شورای اسلامی مبنی بر"قانون حمایت از سامانه های حمل و نقل عمومی شهری و حومه " گفته بود دولت موظف است که کمترین تعرفه موجود را برای شرکت های حمل و نقل عمومی از جمله مترو و اتوبوس اعمال کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.