مراسم ختم پدر زهرا رهنورد 'بدون حضور او و میرحسین موسوی برگزار شد'

به روز شده:  18:28 گرينويچ - سه شنبه 01 ژانويه 2013 - 12 دی 1391

خانم رهنورد به همراه همسرش میرحسین موسوی نزدیک به دو سال است که در بازداشت خانگی قرار گرفته اند

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نهادهای امنیتی در ایران گزارش داده است که مراسم ختم پدر زهرا رهنورد روز سه شنبه دوازهم دی (اول ژانویه) در تهران بدون حضور خانم رهنورد و همسرش میرحسین موسوی برگزار شده است.

بر اساس گزارش های رسیده از تهران در زمان برگزاری این مراسم که بدون اطلاع رسانی عمومی برگزار شده، حضور افرادی از بسیج و لباس شخصی ها در اطراف محل مسجد محسوس بوده است.

خبرگزاری فارس می گوید که در این مراسم دختران زهرا رهنورد و میرحسین موسوی، میرمحمود موسوی (برادر میرحسین موسوی)، فاطمه کروبی (همسر مهدی کروبی که هم اکنون در بازداشت خانگی است) و علیرضا بهشتی (مشاور میرحسین موسوی) حضور داشته اند.

پدر خانم رهنورد سه روز پیش در تهران درگذشت و بر اساس گزارش سایت کلمه نزدیک به این خانواده، ماموران امنیتی فقط اجازه دادند او دقایقی بر سر پیکر پدرش حاضر شود.

پیشتر در جریان درگذشت پدر میرحسن موسوی هم مقام های امنیتی فقط برای دقایقی اجازه حضور او بر سر پیکر پدرش را داده بودند.

خانم رهنورد به همراه همسرش میرحسین موسوی نزدیک به دو سال است که در بازداشت خانگی قرار گرفته اند.

اخیرا گزارش هایی مبنی بر نگرانی از وضعیت سلامتی آنها از سوی نزدیکانشان منتشر شده است.

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی ایران به تازگی اعلام کرده که مسئولیت حصر خانگی موسوی و کروبی با آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی است.

به دنبال درگذشت پدر خانم رهنورد، برخی از چهره های سیاسی و فرهنگی خطاب به او پیام تسلیت منتشر کردند.

محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران، حسن خمینی نوه موسس جمهوری اسلامی، هادی خامنه ای، برادر رهبر ایران و از اعضای مجمع روحانیون مبارز و همسران برخی از فرماندهان نظامی کشته شده جنگ ایران و عراق از جمله این افراد هستند.

عبدالله نوری وزیر کشور دولت محمد خاتمی هم در یکی از روزنامه های تهران پیان تسلیتی خطاب به خانم رهنورد و میرحسین موسوی منتشر کرده بود که در آن نام آقای موسوی حذف شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.