'سال گذشته ۴۴۶۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران جان باختند'

به روز شده:  16:54 گرينويچ - شنبه 05 ژانويه 2013 - 16 دی 1391
آلودگی هوا

حسن آقاجانی مشاور وزیر بهداشت ایران از مرگ ۴۴۶۰ نفر بر اثر آلودگی هوای تهران در سال گذشته خبر داد.

آقای آقاجانی در سخنانی در یک برنامه تلویزیونی گفت که طی چند روز گذشته و به دنبال افزایش آلودگی هوای تهران، میزان ماموریت‌های اورژانس پایتخت حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

وی گفت که در مرکز قلب تهران نیز، طی چند روز اخیر میزان مراجعه به علت ناراحتی قلبی حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است.

در پی افزایش آلودگی هوای تهران، همه مدارس، مراکز آموزشی، ادارات دولتی و بانک‌های استان تهران، امروز شنبه ۱۶ دی (۵ ژانویه) تعطیل بوده است.

هم اکنون، طرح محدودیت تردد خودروها به صورت نوبتی برای پلاک های زوج و فرد، در تهران در حال اجراست و مجوز ورود به طرح ترافیک صادر نمی شود.

"مشاور وزیر بهداشت ایران گفته که در مرکز قلب تهران، طی چند روز اخیر میزان مراجعه به علت ناراحتی قلبی حدود ۳۰ درصد بیشتر شده است"

چهارشنبه هفته پیش نیز بسیاری از مدارس در تهران، اصفهان، قم، اراک و چندین شهر دیگر ایران به دلیل آلودگی شدید هوا تعطیل بود.

مقام های ایرانی می گویند که سرمای هوا، پدیده وارونگی و افزایش ذرات معلق در هوا، عوامل اصلی این وضعیت هستند.

یک ماه پیش، مصطفی پور محمدی، رئیس سازمان بازرسی کشور، اعلام کرده بود که در ایران، "۲۲ و نیم میلیون نفر در شهرهای آلوده زندگی می‌کنند."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.