انتقاد کیهان از 'پیمان شکنی' احمدی‌نژاد

به روز شده:  13:20 گرينويچ - 06 ژانويه 2013 - 17 دی 1391
احمدی نژاد - خامنه ای

حسین شریعتمداری در سرمقاله کیهان نوشته است که کاش آقای احمدی نژاد "پیمان دوست نمی شکست"

حسین شریعتمداری، نماینده آیت الله خامنه‌ای در روزنامه کیهان، در سرمقاله امروز خود محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور را به "عهدشکنی" متهم کرد.

آقای شریعتمداری، در سرمقاله یکشنبه ۱۷ دی (۶ ژانویه) کیهان، رئیس دولت را به خاطر "ریختن اعتماد مردم به پای یک حلقه انحرافی" مورد انتقاد قرار داد و نوشت: "کاش آقای احمدی نژاد پاس رأی و حرمت انتخاب مردم را نگاه می داشت و به قول دشمن، پیمان دوست نمی شکست."

عده ای از نزدیکان آیت الله خامنه ای رهبر ایران، اسفندیار رحیم مشایی، از نزدیک ترین یاران آقای احمدی نژاد و همفکران او را در دولت، اعضای یک "حلقه انحرافی" می دانند که با دیدگاه های رهبر ایران همسو نیستند.

در سرمقاله امروز کیهان، ضمن تاکید بر اینکه "انحراف دولت کنونی از برخی آموزه های اسلامی و انقلابی و مردمی قابل انکار نیست" آمده است: "آیا جناب احمدی نژاد نمی بیند که هرچه به حلقه انحرافی نزدیکتر می شود، به همان اندازه از مردم و خط اصیل انقلاب فاصله می گیرد؟"

این روزنامه، با وجود انتقادات خود به دولت محمود احمدی نژاد، عملکرد این دولت را از دولت های محمد خاتمی و اکبر هاشمی رفسنجانی بهتر دانسته است.

"آیا جناب احمدی نژاد نمی بیند که هرچه به حلقه انحرافی نزدیکتر می شود، به همان اندازه از مردم و خط اصیل انقلاب فاصله می گیرد؟"

سرمقاله کیهان به قلم حسین شریعتمداری

سرمقاله کیهان تاکید کرده که مخالفت نزدیکان به دولت های آقایان خاتمی و هاشمی رفسنجانی از سیاست های دولت احمدی نژاد، با انتقادات "اصولگرایان و دغدغه مندان اسلام و انقلاب و منافع مردم" متفاوت است.

این نشریه افزوده است: "جماعت یاد شده با آن بخش از اقدامات و مواضع دولت های نهم و دهم که اصولگرایانه، ضد استکباری و مردم دوستانه است مخالفت ورزیده و می ورزند، نه با مواضع و اقداماتی که این روزها مورد انتقاد شماری از دلسوزان است."

حسین شریعتمداری در همین ارتباط نوشته است: "شماری از مسئولان و دست اندرکاران سابق و اسبق دولت های سازندگی و اصلاحات در حرکتی هماهنگ با دشمنان بیرونی، فرصت را غنیمت شمرده و به بهانه انتقاد از دولت، بغض های فروخورده و کینه های در سینه مانده خویش از ناکامی در فتنه آمریکایی- اسرائیلی ۸۸ را بیرون می ریزند."

حامیان محمود احمدی نژاد در جریان انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸، اعتراضات پس از این انتخابات را "فتنه" می نامند.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.