ایران حمله سایبری به بانک های آمریکایی را رد کرد

به روز شده:  21:42 گرينويچ - پنج شنبه 10 ژانويه 2013 - 21 دی 1391

نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد کاربرد بدافزارهای اینترنتی را علیه موسسه های خدمات عمومی محکوم کرد

ایران با رد دخالت در حمله اینترنتی به بعضی از موسسه های مالی و بانک های آمریکا، هدف از این اتهام را "مسموم کردن فضای قبل از مذاکرات" با گروه ۱+۵ عنوان کرده است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، نمایندگی دائم ایران در نزد سازمان ملل متحد در دو نامه جداگانه به روزنامه نیویورک تایمز و شبکه خبری سی ان ان، نقض حاکمیت کشورها با به کارگیری بدافزارهای کامپیوتری و حمله به موسسه های خدمات عمومی را محکوم کرده است.

این نمایندگی همچنین با اشاره به حملات اینترنتی علیه تاسیسات اتمی و دیگر مراکز ایران در ماه های گذشته، نوشته است که این کشور از اقدام متقابل علیه موسسه های مالی و اقتصادی دیگر کشورها خودداری کرده است.

پیش تر، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی به نقل از کارشناسان امنیت اینترنت نوشته بود ایران در حمله به موسسه های مالی بزرگ آمریکا دست داشته است.

بر اساس گزارشی که چهارشنبه به وسیله این روزنامه منتشر شد، مقام های دولت آمریکا مدرکی را برای اثبات نقش داشتن ایران در این حملات ارائه نکرده اند ولی نوع حملات به گونه ای است که بیانگر دخالت یک دولت در آن است.

بر این اساس، حمله کنندگان بر ایجاد اختلال در عملکرد سایت های بانک ها تمرکز داشته اند و هیچ برداشتی از حساب های بانکی صورت نگرفته است.

سیتی گروپ، پی ان سی، اچ اس بی سی، کاپیتال وان و ولز فارگو از جمله موسسه های مالی و بانک هایی هستند که از پاییز گذشته هدف حملات اینترنتی قرار گرفته اند.

گروهی موسوم به رزمندگان سایبری عزالدین قسام مسوولیت این حملات را برعهده گرفته است ولی مقام های اطلاعاتی آمریکا به نیویورک تایمز گفته اند این حملات به وسیله ایران و با هدف تلافی تحریم های اقتصادی و حملات اینترنتی علیه تاسیسات این کشور انجام شده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.