هشدار آمریکا درباره صرافی های طرف حساب با ایران

به روز شده:  00:08 گرينويچ - جمعه 11 ژانويه 2013 - 22 دی 1391

وزارت دارایی آمریکا اعلام نکردن مبدا اصلی حواله های بانکی را از موارد نقض تحریم ها عنوان کرد

وزارت دارایی آمریکا از بانک های این کشور خواسته است که در همکاری با موسسه های مالی خارجی و صرافی هایی که ممکن است در پی دور زدن تحریم های اعمال شده علیه ایران باشند، هوشیار باشند.

وزارت دارایی آمریکا روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای اعلام کرد که هدف از این هشدار، آگاه کردن موسسه‌های مالی این کشور از اقدام های صورت گرفته برای نقض تحریم های ایران و به کارگیری هوشیاری بیشتر از سوی آنهاست.

این وزارتخانه تاکید کرد که از بانک ها و موسسه‌های مالی آمریکا نمی‌خواهد حساب های بانکی صرافی ها و شرکت های تجاری کشورهای ثالث را مسدود کنند.

بنا بر اعلام اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت دارایی آمریکا، یکی از اقدام های صورت گرفته برای دور زدن تحریم ها، اعلام نکردن مبدا اصلی حواله های بانکی یا اشاره نکردن به تابعیت ایرانی دریافت کنندگان است.

آمریکا و اتحادیه اروپا برای مقابله با برنامه اتمی ایران محدودیت های شدیدی را علیه مبادلات مالی با این کشور اعمال کرده اند.

این تحریم ها در کنار دیگر تحریم های تجاری، درآمدهای نفتی ایران را هدف گرفته است.

کنگره آمریکا به تازگی با گسترش تحریم های ایران، تجارت فلزات گرانبها را نیز با این کشور منع کرد.

کشورهای غربی می گویند ایران در پی به دست آوردن توانایی تولید سلاح هسته ای است، موضوعی که از سوی این کشور به شدت تکذیب شده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.