محسن رضایی: جان و مال و آبروی مردم در کشور ما اهمیت لازم را ندارد

به روز شده:  14:16 گرينويچ - شنبه 12 ژانويه 2013 - 23 دی 1391

آقای رضایی به برکناری وزیر بهداشت توسط محمود احمدی نژاد انتقاد کرده

محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در ایران گفته است که "در کشور ما به مسائلی که به زندگی مردم مربوط می‌شود توجه نمی‌شود یعنی جان مردم، مال مردم و آبروی مردم اهمیت لازم را ندارد."

آقای رضایی روز شنبه بیست و سوم دی (دوازدهم ژانویه) در بازدید از خبرگزاری فارس و در پاسخ به پرسشی درباره عزل وزیر بهداشت این موضوع را مطرح کرده است.

او به برکناری وزیر بهداشت توسط محمود احمدی نژاد انتقاد کرده و گفته: "به آقایان در مجلس، دولت و قوه قضائیه توصیه می‌کنم خونسردی خود را در هشت ماهه باقیمانده از کار دولت حفظ کنند."

آقای رضایی گفته "اصولا در کشور ما به مسائلی که به زندگی مردم مربوط می‌شود توجه نمی‌شود یعنی جان مردم، مال مردم و آبروی مردم اهمیت لازم را ندارد. . . به عنوان مثال سالانه ۲۰ هزار کشته در تصادفات جاده‌ای و ۲۰۰ هزار نفر زخمی در همین زمینه ثبت می‌شود که اگر یک اولویت جدی به زندگی مردم بدهیم حتماً سرمایه‌گذاری جدی‌تر خواهد شد."

حدود سه هفته پیش از این مرضیه وحید دستجردی، وزیر بهداشت ایران به دستور محمود احمدی‌نژاد عزل شد.

خانم وحید دستجردی در هفته‌های پیش از عزل علیرغم تکذیب رئیس جمهور، به انتقاد از عدم اختصاص ارز لازم به واردات دارو پرداخته بود.

ایران از شهریور ماه با جهش بی‌سابقه قیمت ارزهای خارجی و سقوط ریال روبه رو است و تحریم‌های نفتی و مالی ایالات متحده و اتحادیه اروپا باعث شده که ایران در تامین و انتقال ارز با دشواری‌هایی مواجه شود.

مقامات بهداشتی ایران بانک مرکزی را متهم می‌کنند که ارز لازم را برای واردات دارو تامین نمی‌کند.

مسئولان انجمن های حمایت از بیماران و بعضی نمایندگان مجلس هم بارها درباره کمبود داروهای بیماران سرطانی، قلبی، هموفیلی، تالاسمی و غیره هشدار داده اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.