واحد زنان یگان ویژه پلیس ایران تشکیل می‌شود

به روز شده:  13:04 گرينويچ - 13 ژانويه 2013 - 24 دی 1391

به گفته فرمانده ویژه یگان نیروی انتظامی ماموران زن در این واحدها باید از نظر قدرت جسمانی و بدنی افرادی ورزیده و چابک باشند

حسن کرمی، فرمانده یگان ویژه نیروی انتظامی ایران گفته است که اولین واحد ماموران زن در این یگان در سال آینده خورشیدی راه اندازی می‌شود و قرار است این واحد در مواقع بحران به گردانی عملیاتی تبدیل شود.

به گفته فرمانده ویژه یگان نیروی انتظامی ماموران زن در این واحدها باید از نظر قدرت جسمانی و بدنی افرادی ورزیده و چابک باشند.

گزارش پلیس نشان می هد که ماموریت‌های این واحد متناسب با عملیات‌ها، در بخش‌های شناسایی، حین عملیات، دستگیری، انتقال و بازجویی‌ها خواهد بود.

آقای کرمی می گوید که طرح بکارگیری ماموران زن در یگان ویژه در سال جاری پیشنهاد شد و مورد موافقت فرمانده نیروی انتظامی قرار گرفت و در حال حاضر تنها یک واحد برای بکارگیری زنان در نظر گرفته‌ایم.

این مقام نیروی انتظامی گفت که در حال حاضر واحدهای "اسواران یا اسب سواران" که واحد ویژه‌ای در برخورد با اغتشاشات است و واحد"چترباز" در یگان ویژه فعال هستند.

به گفته آقای کرمی واحد "سپکا" (واحد سگ‌های پلیس کاراگاهان ایران و سگ‌های پلیس کنترل اجتماعات) و "واحد دریایی" از دیگر مجموعه‌های فعال در این یگان ویژه نیروی انتظامی است.

تا پیش از این زنان پلیس بیشتر در واحدهای گشت ارشاد فعالیت می کردند و یکی از وظایف اصلی آنها دستگیری خانم هایی بود که بدحجاب خوانده می شوند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.