فرمانده نیروی انتظامی: ۸۰ درصد زندانیان ایران معتاد هستند

به روز شده:  11:18 گرينويچ - سه شنبه 22 ژانويه 2013 - 03 بهمن 1391

براساس آمار ستاد مبارزه با مواد مخدر بیش از یک میلیون نفر در ایران به صورت دائم مواد مخدر مصرف می‌کنند

اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی امروز سه‌شنبه سوم بهمن‌ماه (۲۲ ژانویه) در دیدار با وزیر کشور روسیه با اشاره به تلاش دو کشور برای مبارزه با مواد مخدر اعلام کرد: "حدود ۸۰ درصد از مجرمان زندانی ما معتاد هستند."

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای احمدی مقدم همچنین گفت: "ما به این نتیجه رسیدیم، که نمی توانیم منتظر توان امنیتی کشورهای همجوار باشیم بنابراین تقویت و احداث استحکامات در مرزهای غرب و شرقی را آغاز کردیم که این اقدام ما منجر شد تا ورود مواد مخدر به ایران به نصف نیز کاهش پیدا کند و فعالیت های تروریستی و قاچاق انسان به حداقل برسد."

آمارهای رسمی ستاد مبارزه با مواد مخدر نشان می دهد که یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در ایران به صورت دائم یا تفننی مواد مخدر مصرف می کنند.

بنابر آمارهای این ستاد، در ایران سالانه ۶۰۰ تن مواد مخدر مصرف می‌شود.

فرمانده نیروی انتظامی ایران با اشاره به همکاری ایران و روسیه برای برخورد با مواد مخدر گفت: "برخورد با مواد مخدر و جرائم فرامنطقه ای نیازمند تشریک مساعی است بنابراین دو کشور ایران و روسیه به دنبال تشریک مساعی برای حل این جرائم هستند."

پیشتر طاها طاهری، قائم مقام ستاد مبارزه با مواد مخدر در ایران اعلام کرده بود که روزانه ۱۰ نفر به دلیل مصرف مواد مخدر در کشور می‌میرند.

تریاک، کراک، شیشه و هروئین به ترتیب بیشترین مواد مخدری هستند که در ایران مصرف می شوند.

کارشناسان همواره در سالهای اخیر نسبت به افزایش مصرف مواد مخدر و کاهش سن مصرف‌کنندگان هشدار داده‌اند.

ایران یکی از بزرگترین مصرف‌کنندگان مواد مخدر جهان است و مقامات ایرانی مجازات‌های سختی را برای مقابله با قاچاق و توزیع مواد مخدر در نظر گرفته‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.