انتقاد تند میردامادی از نمایندگان بازدید کننده از زندان اوین

به روز شده:  19:39 گرينويچ - جمعه 25 ژانويه 2013 - 06 بهمن 1391

به گزارش سایت خبری کلمه که به میر حسین موسوی، یکی از رهبران بازداشت شده جریان اصلاح طلب نزدیک است؛ محسن میردامادی، دبیر کل حزب مشارکت، که این روزها در بند سیاسی زندان اوین به سر می برد، از نمایندگان مجلس بازدید کننده از آن زندان به تندی انتقاد کرده است.

آقای میردامادی که خود در دوره ریاست جمهوری محمد خاتمی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بوده است، در نامه ای در خصوص نمایندگان بازدید کننده از زندان اوین نوشته "احتمالا برای آنها قبل از بازدید از زندان مشخص شده بود که پس از بازدید چه باید بگویند که با عجله پس از خروج از زندان....اظهار کرده اند که زندان اوین را باید هتل اوین نامید."

او همچنین نوشته است که "باعث تاسف بود برای حقوق مردمی که این افراد قرار است مدافع حقوق آنها باشند و از طرف آنها بر امور کشور نظارت کنند."

به نوشته سایت کلمه، ظاهرا اشاره آقای میردامادی به مصاحبه اخیر صفر نعیمی با روزنامه بهار بوده است. او مطالب نقل شده از خودش توسط این نماینده مجلس را 'مطلقا کذب' نامید.

از آقای میردامادی نقل شده بود که جرم وی کار کردن در ستاد میر حسین موسوی و دادن مشورت به او بوده است.

آقای میردامادی گفت "اگر زندان اوین برای ایشان اینگونه جذابیت داشته مناسب است مدتی در این هتل زندگی کنند تا زوایای پنهان آن را بهتر بشناسند."

تاکنون، زندانیان بندهای امنیتی اوین و اعضای خانواده های آنها، در مناسبت های گوناگون، نحوه رفتار با زندانیان را مورد اعتراض قرار داده و مسئولان زندان را به عدم رعایت قوانین مصوب در جمهوری اسلامی ایران در مورد بازداشت‌شدگان متهم کرده اند.

حضور نمایندگان مجلس در زندان اوین در حالی صورت گرفته که در آبان ماه گذشته، درخواست محمود احمدی نژاد رئیس جمهور برای بازدید از همین زندان با مخالفت قوه قضاییه ایران مواجه شده بود.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.