کشتی توقیف شده ایرانی 'به ایران بازگشت'

به روز شده:  19:44 گرينويچ - شنبه 26 ژانويه 2013 - 07 بهمن 1391
کشتی ایرانی

پیش‌تر هم پنج کشتی ایرانی در سواحل سنگاپور، مالت و هنگ‌کنگ توقیف شده بودند

کشتی ایرانی که گفته می‌شد از آب‌های سریلانکا گریخته است، به ایران بازگشته است.

خبرگزاری رویترز بر اساس داده‌های سیستم رهیابی دریایی گزارش داده که "این کشتی بعد از چند هفته کلیک توقیف در سریلانکا به آب‌های ایران بازگشته است."

پیش‌تر گزارش شده بود که نیروی دریایی سریلانکا هنگام خروج "بدون مجوز" کشتی ایرانی، با شلیک به کارکنان کشتی هشدار داده؛ اما کشتی آب‌های سریلانکا را ترک کرده است.

کشتی امینا متعلق به شرکت راهبران امید دریا در ایران است که در فهرست تحریم‌های اتحادیه اروپا و آمریکا قرار دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، کشتی امینا پس از ترک سریلانکا، در حوالی سواحل جنوب غربی هند از سیستم رهگیری دریایی ناپدید شد تا زمانی که سیستم ردیابی دریابی، این کشتی را روز جمعه در ساحل بندرعباس نشان داد.

بانک حمل و نقل آلمان می‌گوید میلیون‌ها دلار از شرکت‌های دریایی ایران طلب دارد

این کشتی ایرانی دسامبر گذشته با شکایت بانک حمل و نقل آلمان در ساحل سریلانکا توقیف شد. این بانک می‌گوید میلیون‌ها دلار از شرکت کشتیرانی ایران طلبکار است.

امینا یکی از چهار کشتی است که بانک حمل و نقل آلمان برای دریافت بدهی‌هایش حکم توقیف آن‌ها را دارد.

محمد حسین داجمر، مدیر شرکت کشتیرانی ایران کلیک پیش‌تر گفته بود مشکلات بانکی و مشکل نقل و انتقال پول باعث پرداخت نشدن قسط‌های بانکی کشتیرانی جمهوری اسلامی شده است.

آقای داجمر گفته بود که ایران از طریق مراجع حقوقی و راه‌های قانونی به دنبال حل مشکل است.

کشتی امینا تنها کشتی نیست که دادگاه‌های خارجی حکم توقیف آن را صادر کرده‌اند. آذر ۱۳۸۹ سه کشتی باربری سهند، سبلان و توچال، متعلق به ناوگان کشتیرانی ایران، با شکایت یک بانک فرانسوی کلیک در سنگاپور توقیف شدند. یک ماه بعد در‌‌ همان سال دو کشتی دیگر ایران کلیک در سواحل مالت و هنگ‌کنگ توقیف شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.