نتانیاهو: برای مقابله با تهدیدات امنیتی، ائتلافی گسترده و پایدار تشکیل می‌دهم

به روز شده:  12:09 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391

برنامه های هسته‌ای ایران اغلب مورد انتقاد بنیامین نتانیاهو قرار دارد

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل گفته است که برای تشکیل دولت به دنبال ائتلافی گسترده و پایدار است تا بتواند با برنامه هسته‌ای ایران و همچنین انتقال احتمالی تسلیحات به سوریه مقابله کند.

آقای نتانیاهو که در نشستی با اعضای کابینه‌اش صحبت می‌کرد، همچنین گفت: "تمام منطقه در آشوب است و ما باید خود را به طور کامل برای رویارویی با هر گونه تحول احتمالی آماده کنیم."

نخست وزیر اسرائیل افزود: "به همین دلیل است که در تلاشم برای مقابله با تمامی تهدیدات امنیتی که اسرائیل احتمالا با آن مواجه خواهد شد، دولتی پایدار تشکیل دهم."

انتظار می‌رود شیمون پرز، رئیس جمهور اسرائیل ظرف روزهای آینده از آقای نتانیاهو درخواست کند که دولت جدید آن کشور را تشکیل دهد.

در جریان انتخابات هفته گذشته اسرائیل، ائتلاف احزاب لیکود و اسرائیل خانه ما اکثریت کرسی‌ها را در پارلمان آن کشور بدست آورد.

نخست وزیر اسرائیل در بخش دیگری از صحبت‌هایش بار دیگر بر ضرورت تحت نظر داشتن اوضاع ایران و سوریه تاکید کرد.

فعالیت های هسته‌ای ایران غالبا مورد انتقاد آقای نتانیاهو قرار دارد.

نخست وزیر اسرائیل سال گذشته بر ضرورت تعیین "خط قرمزی" برای فعالیت های هسته ای ایران تاکید کرد.

به گفته آقای نتانیاهو "با تعیین این خط قرمز، ایران می داند که با عواقب تخطی از آن روبرو خواهد شد و من فکر می کنم که آنها (ایران) واقعا از این خط تعیین شده عبور نخواهند کرد."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.