بازداشت همزمان شماری از روزنامه‌نگاران در ایران

به روز شده:  21:16 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391
قوه قضاییه

خبرگزاری مهر نوشته است که دادستانی انقلاب به زودی اطلاعیه ای در زمینه دستگیری‌های اخیر صادر خواهد کرد

اخبار رسیده از ایران، از بازداشت تعدادی از روزنامه نگاران شاغل در رسانه های تهران حکایت دارد.

دستگیرشدگان در روزنامه‌های اعتماد، بهار، شرق و آرمان، هفته نامه آسمان و خبرگزاری ایلنا مشغول به کار بوده اند.

خبرگزاری مهر، یکشنبه ۸ بهمن‌ (۲۷ ژانویه) با تایید این گزارش ها نوشته است که "ماموران دستگاه امنیتی کشور" با در دست داشتن حکم بازداشت این افراد "به محل کار آنها در روزنامه ها، هفته نامه و خبرگزاری مذکور مراجعه کرده و آنها را بازداشت کرده اند".

این خبرگزاری با ذکر اینکه "پیگیری های اولیه خبرنگار مهر درباره علت بازداشت این افراد حکایت از همکاری برخی از این افراد با رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب دارد" نوشته است: "دادستانی انقلاب به زودی اطلاعیه ای در این زمینه صادر خواهد کرد."

غلامحسن محسنی اژه ای سخنگوی قوه قضائیه هفته پیش گفته بود "منابع موثق" به او خبر داده اند که عده‌ای از روزنامه‌نگاران "جدای آنکه در روزنامه‌های کشور قلم می‌زنند دستشان در دست غربی‌ها و ضد انقلاب است".

خبرگزاری مهر نوشته است که الیاس حضرتی مدیرمسئول روزنامه اعتماد و برخی از اعضای تحریریه های روزنامه های بهار، آرمان، شرق و هفته نامه آسمان، خبر دستگیری همکاران خود را تایید کرده اند.

"پیگیری های اولیه درباره علت بازداشت این افراد حکایت از همکاری برخی از این افراد با رسانه های فارسی زبان ضد انقلاب دارد"

خبرگزاری مهر

گزارش های رسیده، همچنین حکایت دارد ماموران امنیتی، به بازرسی دفاتر نشریات محل کار روزنامه نامه نگاران بازداشتی و منازل برخی از آنها پرداخته اند.

بنا بر این گزارش ها، اکبر منتجبی، جواد دلیری، ساسان آقایی، نسرین تخیری، مطهره شفیعی، نرگس جودکی، امیلی امرایی، پوریا عالمی و پژمان موسوی از جمله بازداشت شدگان هستند.

این در حالی است که روز گذشته ماموران امنیتی سلیمان محمدی و میلاد فدایی اصل را بازداشت و به زندان اوین منتقل کرده بودند.

در همین ارتباط، اخباری تایید نشده نیز از صدور حکم بازداشت برای تعدادی دیگر از روزنامه نگاران انتشار یافته که هنوز به تایید منابع مستقل نرسیده است.

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.