دو روزنامه‌نگار ایرانی بازداشت شدند

به روز شده:  11:02 گرينويچ - 27 ژانويه 2013 - 08 بهمن 1391

میلاد فدایی اصل و سلیمان محمدی دو روزنامه نگار بازداشت شده

میلاد فدایی اصل، دبیر سرویس سیاسی خبرگزاری کار ایران (ایلنا) و سلیمان محمدی، دبیر سرویس حوادث روزنامه بهار، شنبه شب هفتم بهمن‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شدند.

در پی‌پیگیری‌های خانواده‌ این دو روزنامه‌نگار هنوز دلیل این بازداشت و اتهامات احتمالی آنها اعلام نشده است.

آقای فدایی اصل پیشتر در روز ۱۱ آذرماه ۱۳۸۸ در منزل شخصی‌اش بازداشت و از سوی‌ شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود و پس از تحمل کیفر آزاد شد.

سلیمان محمدی نیز پیش از روزنامه بهار با روزنامه‌های شرق، اعتماد، بهار، فرهیختگان، همشهری، دنیای اقتصاد امارات و فرهنگ آشتی همکاری داشته است.

کمیته حفاظت از روزنامه نگاران با انتشار گزارشی، ترکیه، ایران و چین را به عنوان "بزرگترین زندان روزنامه نگاران" در سال ۲۰۱۲ میلادی شناخته است.

شریف منصور هماهنگ کننده بخش خاورمیانه و شمال آفریقا در کمیته حفاظت از خبرنگاران به بی‌بی‌سی فارسی گفته بود: "رکوردهای ما نشان می دهد که در اول دسامبر ۲۰۱۰ ، سی و چهار روزنامه نگار در ایران زندانی بودند، در سال ۲۰۱۱ ما ۴۲ مورد را ثبت کردیم و امسال یعنی ۲۰۱۲ هم ۴۵ مورد را ثبت کرده ایم که می بینید این رقم در طول زمان افزایش یافته است."

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.