۱۲خبرنگار همچنان در بازداشت دولت ایران

به روز شده:  19:21 گرينويچ - دوشنبه 28 ژانويه 2013 - 09 بهمن 1391

مدیا پلیر

وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفته که اتهام ۱۴ خبرنگاری که دستگیر شدند، مطبوعاتی نیست و احتمالا امنیتی است. حضور همزمان نیروهای امنیتی در دفتر پنج روزنامه و هفته نامه و موج دستگیری ها حتی در بهار سال ۱۳۷۹ سابقه نداشته.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

وزیر فرهنگ و ارشاد ایران گفته که اتهام ۱۴ خبرنگاری که دستگیر شدند، مطبوعاتی نیست و احتمالا امنیتی است. حضور همزمان نیروهای امنیتی در دفتر پنج روزنامه و هفته نامه و موج دستگیری ها حتی در بهار سال ۱۳۷۹ سابقه نداشته. بهاری که خزان مطبوعات ایران نام گرفت. روزنامه نگارانی که در سه روز گذشته بازداشت شدند، در نشریات عمدتا اصلاح طلب کار می کنند و حوزه کاری آنها از سیاست و فرهنگ گرفته تا طنز و کاریکاتور را شامل می شود. یکی از آنها البته چند ساعت پیش با قید وثیقه آزاد شد. ولی دلیل امنیتی که گفته می شود باعث بازداشت این روزنامه نگاران شده مشخصا چیست و ماموران امنیتی از این موج دستگیری ها چه هدفی دارند؟


گزارش از رعنا رحیم پور.

ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.