انتشار جزئیات تازه از جلسه رهبر ایران با روسای دو قوه

به روز شده:  19:46 گرينويچ - چهارشنبه 30 ژانويه 2013 - 11 بهمن 1391
آیت الله خامنه ای

چند روز پیش حمید رسایی نماینده مجلس نیز گفته بود که آیت الله خامنه ای در جلسه خود با سران دو قوه به 'گلایه در محضر خداوند' پرداخته است

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس ایران گفت آیت الله خامنه ای در جلسه ای که دو هفته پیش با روسای دولت و مجلس ایران و تیم های اقتصادی آنها داشته، از رئیس جمهور و رئیس مجلس به خاطر اختلافاتشان گلایه کرده و "دردمندانه" گفته است: "اگر در قیامت خداوند از من بپرسد چه کردی؟ من می‌گویم که کسی جز اینها را نداشتم".

آقای کریمی قدوسی، امروز چهارشنبه ۱۱ بهمن (۳۰ ژانویه) در گفتگو با خبرگزاری "نسیم" افزوده که رهبر ایران به روسای دو قوه هشدار داده که اگر به اختلافات خود ادامه بدهند "خیانت" کرده‌اند.

آقای خامنه ای دو ماه پیش هم در یک سخنرانی علنی، در واکنش به انتقادهای خبرساز سران دو قوه مجریه و قضاییه از یکدیگر، علنی شدن اختلافات مسئولان کشور را "خیانت" دانسته بود.

جواد کریمی قدوسی در بخشی دیگر از صحبت های خود اظهار داشته که رهبر ایران در جلسه خود با سران قوای مقننه و مجریه، از آنها خواسته است "گذشته را فراموش کنند و گله‌ای از هم نداشته باشند".

جلسه مورد اشاره آقای کریمی قدوسی، نشستی است که قبل از حضور دو هفته پیش محمود احمدی نژاد در مجلس و با حضور روسای دو قوه برگزار شد.

حضور آقای احمدی نژاد در مجلس، به درخواست او صورت می گرفت و برخی ناظران احتمال می دادند که با تنش هایی میان رئیس جمهور و نمایندگان همراه باشد. اما در عمل، در هنگام حضور رئیس دولت در مجلس، وی و نمایندگان از بیان اظهارات تند علیه همدیگر خودداری کردند.

چند روز پیش، هفته نامه ۹ دی به مدیرمسئولی حمید رسایی نماینده مجلس ایران نیز در گزارشی از جلسه سران دو قوه و رهبر ایران نوشته بود که آقای خامنه ای در این جلسه به "گلایه در محضر خداوند" از کسانی که "اصول" را رعایت نمی کنند پرداخته است.

آقای رسایی افزوده بود که آیت الله خامنه ای در آن جلسه از مجلس و دولت خواسته است که "یکدیگر را تحمل کنند".

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.