یکی از فرماندهان ارتش سرپرست وزارت ارتباطات ایران شد

به روز شده:  15:56 گرينويچ - شنبه 02 فوريه 2013 - 14 بهمن 1391

سرتیپ نامی پیش از این معاون ستاد مشترک ارتش و رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بوده

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران، سرتیپ محمدحسن نامی را به سرپرستی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات منصوب کرد.

سرتیپ نامی پیش از این معاون ستاد مشترک ارتش و همچنین رئیس سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح بوده است.

آقای احمدی‌نژاد حدود دو ماه پیش رضا تقی‌پور، وزیر وقت ارتباطات را برکنار کرد و علی‌ نیکزاد، وزیر راه و شهرسازی را با حفظ سمت به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

دولت محمود احمدی‌نژاد در آن زمان اعلام کرد که قصد دارد وزارتخانه‌ راه و شهرسازی و وزارتخانه ارتباطات و فناوری را با هم در وزارتخانه جدیدی به نام امور زیربنایی ادغام کند. اما مجلس ایران با گذراندن مصوبه‌‍‌ای دولت را از ادغام و انحلال وزارتخانه‌ها و همچنین سرپرستی دو وزارتخانه توسط یک شخص باز داشت.

به این ترتیب با تصویب این قانون در مجلس و تایید آن توسط شورای نگهبان ادامه کار آقای نیکزاد در وزارت ارتباطات قانونی نبود.

برکناری رضا تقی‌پور توسط آقای احمدی‌‎نژاد موجب انتقاداتی شده بود. آقای تقی‌پور پیش از وزارت ارتباطات رئیس صنایع مخابرات ایران، وابسته به نهادهای نظامی، بود.

در یکی از تندترین این انتقادها اسماعیل کوثری، نماینده مجلس و از فرماندهان ارشد پیشین سپاه پاسداران این اقدام آقای احمدی‌نژاد را شاهدی بر "مشکل داشتن" آقای احمدی‌نژاد با سپاه و قصد او بر عدم همکاری با اعضای سپاه دانسته بود.

سرپرستی یک وزارتخانه توسط یک فرمانده ارتشی در سال‌های اخیر کم‌سابقه بوده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.