احمدی نژاد اسدالله عباسی را به سمت سرپرستی وزارت کار منصوب کرد

به روز شده:  20:03 گرينويچ - دوشنبه 04 فوريه 2013 - 16 بهمن 1391

برخی محافظه کاران منتقد دولت، آقای عباسی را جزو افراد نزدیک به حلقه همکاران اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق محمود احمدی نژاد می دانند

محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران، اسدالله عباسی را به جای عبدالرضا شیخ‌الاسلامی وزیر برکنار شده تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان سرپرست این وزارتخانه منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رئیس جمهور دوشنبه ۱۶ بهمن (۴ فوریه)، آقای عباسی از معاونان این وزارتخانه را "با حفظ سمت" به سرپرستی وزارت کار منصوب کرده است.

مطابق قوانین ایران، رئیس جمهور تا معرفی وزیر پیشنهادی جدید به مجلس، می تواند با انتصاب فردی به سرپرستی، اداره وزارتخانه بی وزیر را حداکثر سه ماه به او بسپارد.

اسدالله عباسی از مرداد ماه گذشته، سمت معاونت توسعه مدیریت وزارت تعاون را بر عهده داشته و در مجلس هفتم و هشتم نماینده رودسر و املش بوده است. وی در مجلس نهم هم کاندیدای نمایندگی مجلس بود اما در انتخابات پیروز نشد.

برخی محافظه کاران منتقد دولت، آقای عباسی را جزو افراد نزدیک به حلقه همکاران اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر سابق محمود احمدی نژاد می دانند که از آنان با اصطلاح "جریان انحرافی" یاد می کنند.

مجلس ایران یک روز پیش از این به دنبال جلسه استیضاح عبدالرضا شیخ‌الاسلامی او با اکثریت آرا از سمت خود در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برکنار کرد.

دلیل استیضاح وزیر کار، تن ندادن به حکم دیوان عدالت اداری و خواست نمایندگان مجلس برای برکناری سعید مرتضوی از ریاست سازمان تأمین اجتماعی بود.

چند ماه پیش از ارائه طرح استیضاح، دیوان عدالت اداری حکم انتصاب سعید مرتضوی در صندوق تأمین اجتماعی را باطل کرده بود، اما وزیر کار، "صندوق تأمین اجتماعی" را به "سازمان تأمین اجتماعی" تغییر داده و آقای مرتضوی را به عنوان رئیس این سازمان تعیین کرده بود.

ساعاتی پیش از انتصاب اسدالله عباسی به سمت سرپرستی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اخبار تایید نشده ای در برخی سایت های ایران منتشر شده بود که از احتمال انتصاب سعید مرتضوی توسط رئیس جمهور به عنوان سرپرست این وزارتخانه خبر داده بود.

در پی انتشار این اخبار، سایت اصولگرای بازتاب نوشته بود "نمایندگان مجلس مصمم هستند در صورت دهن کجی دولت به مجلس و انتصاب سعید مرتضوی به سرپرستی وزارت کار، طرح عدم کفایت رئیس جمهور را مطرح کنند".

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.