بازداشت مرتضوی؛ شکست حریم امنیتی احمدی‌نژاد

به روز شده:  04:11 گرينويچ - سه شنبه 05 فوريه 2013 - 17 بهمن 1391

مدیا پلیر

یک روز بعد از تنش میان سران دو قوه مجریه و مقننه در جلسه استیضاح وزیر کار ایران و پخش یک مکالمه میان سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی در مجلس، آقای مرتضوی بازداشت شد. دلایل و پیامدهای این بازداشت را در گفت وگویی با احمد سلامیتان، تحلیلگر مسائل ایران بشنوید.

بشنویدmp3

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

مرتضوی

سعید مرتضوی یک روز بعد از افشاگری‌های محمود احمدی‌نژاد در مجلس ایران بازداشت شد

دادستانی تهران، دوشنبه شب اعلام کرد که سعید مرتضوی، رئیس سازمان تامین اجتماعی ایران، بازداشت شده است.

خبرگزاری فارس گزارش کرده که آقای مرتضوی به زندان اوین فرستاده شده است.

انتصاب آقای مرتضوی به سمت ریاست سازمان تامین اجتماعی با انتقادهای مجلس ایران روبه رو شد که در نهایت به استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران منجر شد.

جلسه استیضاح با پخش نوار مکالمه ای میان آقای مرتضوی و فاضل لاریجانی، برادر رئیس مجلس از سوی آقای احمدی نژاد به صحنه تنش میان رئیس دو قوه تبدیل شد.

آقای مرتضوی پیش از این ریاست سازمان مبارزه با قاچاق ارز و کالا را در دولت آقای احمدی نژاد به عهده داشت و پیشتر دادستان تهران هم بود.

پیش‌تر غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای دادستان کل ایران گفته بود دادگاه رسیدگی به پرونده کهریزک که آقای مرتضوی یکی از متهمان آن است هشتم اسفندماه امسال برگزار می‌شود.

بعد از اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال ۱۳۸۸، عده ای از معترضان به بازداشتگاه کهریزک منتقل شدند که چند نفر از آنها در زمان بازداشت کشته شدند.

نازنین جاوید، مجری برنامه کلیک چشم‌انداز بامدادی رادیو بی‌بی‌سی درباره دلایل و پیامدهای بازداشت آقای مرتضوی با احمد سلامتیان، نماینده پیشین مجلس و تحلیلگر مسائل سیاسی ایران گفت‌وگو کرده است.

این گفت‌وگو در برنامه کلیک چشم‌انداز بامدادی روز سه شنبه، ۱۷ بهمن پخش شده است.

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.