محسنی‌ اژه‌ای حلقه نزدیکان رئیس‌جمهور را به همراهی با 'دشمن' متهم کرد

به روز شده:  13:45 گرينويچ - 10 فوريه 2013 - 22 بهمن 1391

محسنی اژه‌ای گفته هدف دشمن ایجاد اختلاف بین مردم بوده و هست

غلامحسین محسنی اژه‌ای، دادستان کل ایران، با حمله شدید به حلقه نزدیکان محمود احمدی‌نژاد گفته است: "این جریان مدام آب به آسیاب دشمن می‌ریزد و هر روز با حاشیه‌سازی یک موجی به راه می‌اندازد و پس از فروکش کردن آن موجی جدید را ایجاد می‌کند".

آقای محسنی اژه‌ای امروز ۲۲ بهمن (۱۰ فوریه) و در سخنرانی به مناسبت سالگرد انقلاب ایران گفت که "دشمن در تلاش است با آوردن یک مهره متفاوت ترفند جدیدی بزند و امروز شیطان جدیدی به میدان آورده" که "با یک چهره انقلاب‌گونه ارزش‌های ضددینی خود را به ارزش‌های به ظاهر اسلامی و ملی تبدیل کند".

دادستان کل ایران گفته است که در سال ۸۸ دشمنان جمهوری اسلامی تلاش کردند "با حمایت مالی و امنیتی مردم را از درون به زعم خود مبتلا به یک سری مسائل کنند که به جان خود بیفتند". او افزوده که هدف آنها هنوز هم "ایجاد اختلاف بین مردم" است.

پس از انتخابات ریاست‌جمهوری سال ٨٨ ایران تظاهرات گسترده‌ای در اعتراض به نتایج اعلام‌شده انتخابات برگزار شد و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو نامزد این انتخابات، پیروزی محمود احمدی‌نژاد را نپذیرفتند. محافظه‌کاران حاکم از این اعتراضات با عنوان "فتنه" یاد می‌کنند.

در ماه‌های اخیر و با بالا گرفتن تنش میان دولت ایران و دیگر نهادهای حکومتی چون مجلس، قوه قضاییه و سپاه پاسداران، هواداران آیت‌الله علی خامنه‌ای حلقه نزدیکان رئیس‌جمهور را متهم می‌کنند که قصد دارند ناآرامی‌هایی مشابه اعتراضات سال ٨٨ به راه بیندازند.

آقای محسنی اژه‌ای خواسته است که گروه‌های گوناگون با هم همکاری کنند تا "با وجود دشمنی‌های مستکبران، تحریم‌های خارجی و ندانم‌کاری‌های داخلی" مشکلات اقتصادی برطرف شود.

رئیس‌جمهور ایران و حلقه نزدیکان او، که هواداران آیت‌الله خامنه‌ای از آن با عنوان جریان انحرافی یاد می‌کنند، در ماه‌های اخیر تحت فشار شدیدی قرار گرفته است.

محمدرضا رحیمی، معاون اول رئیس‌جمهور ایران، هفته گذشته گفته بود که درباره وضعیت سیاسی کشور اظهارنظر نمی‌کند، "چرا که از گفتن آن دشمن شادمان می‌شود".

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.