بازداشت چند ساعته فرزند مهدی کروبی

به روز شده:  17:36 گرينويچ - دوشنبه 11 فوريه 2013 - 23 بهمن 1391

محمد حسین کروبی فرزند ارشد مهدی کروبی برای پاره‌ای توضیحان به دادسرای اوین برده شد

محمد حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت ایران، امروز با حمله نیروهای امنیتی بازداشت و به دادسرای اوین منتقل شد.

آقای کروبی پس ازنزدیک به ۶ ساعت بازجویی آزاد شده اما تا کنون، خبری راجع به موضوع بازجویی های صورت گرفته از وی منتشر نشده است.

به گزارش سایت سحام نیوز، امروز دوشنبه ۲۳ بهمن، ماموران امنیتی منزل محمدحسین کروبی را تفیتش کرده و بخشی از وسایل شخصی وی از جمله لپ تاپ و تلفن همراه و نیز اسناد و مدارک شناسایی و کارت های بانکی خانواده او را ضبط و به همراه خود بردند.

سایت سحام نیوز افزوده که این اقدامات با حضور نماینده دادستان انجام شده و برای انجام آن، ۷ مامور امنیتی در محل حضور داشته اند.

در اقدامی جداگانه، امروز ماموران امنیتی به منزل زهرا و نرگس موسوی دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد رفته و پس از تفتیش منزل، آنها را به دادسرای اوین منتقل کردند؛ هرچند آنها نیز پس از چند ساعت بازجویی آزاد شدند.

براساس گزارش سایت سحام نیوز و کلمه که نزدیک به مخالفان دولت ایران هستند، دلیل بازداشت فرزندان رهبران مخالف دولت ایران "نامه مشترک منتشر شده توسط فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی بوده است."

فرزندان مهدی کروبی و میرحسین موسوی، در دی ماه گذشته با انتشار اطلاعیه‌ مشترکی خواهان آزادی والدین خود شده بودند.

آنها خواسته بودند به والدینشان فرصت داده شود تا در تلویزیون ایران درباره "اتفاقات پیش‌آمده و واقعیات لازم" با مردم صحبت کنند.

مهدی کروبی و میرحسین موسوی از رهبران مخالفان دولت ایران و زهرا رهنورد همسر آقای موسوی، از بهمن سال ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می‌برند.

حصر آنها پس از آن شروع شد که برای اعلام همبستگی و حمایت از تحولات تونس و مصر، که به "بهار عربی" معروف شد، خواهان برگزاری تجمع مردمی در روز ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ شدند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.