احمدی نژاد و شعار "زنده باد بهار"

به روز شده:  21:20 گرينويچ - سه شنبه 12 فوريه 2013 - 24 بهمن 1391

مدیا پلیر

یکی از آنها "زنده باد بهار" است و بسیاری می گویند، این جمله را اصلا اسفندیار رحیم مشایی، وارد گفتمان رییس جمهوری ایران کرده.

تماشا کنیدmp4

برای پخش این فایل، نرم افزار "جاوا اسکریپت" باید فعال شود و تازه ترین نسخه "فلش" نیز نصب شده باشد

پخش ویدیو با ویندوز میدیا پلیر

اگر شما رییس جمهوری بودید که هشت سال قدرت را در دست داشتید و براساس قوانین، امکان شرکت در دور بعد انتخابات را نداشتید، چه می کردید؟ طبعا دو راه داشتید، یکی این بود که قدرت را با آرامش به نفر بعدی منتقل کنید، یا اینکه تصمیم می گرفتید به نوعی همچنان در قدرت باقی بمانید. بعضی از منتقدان و مخالفان محمود احمدی نژاد معتقدند که او قصد دارد گزینه دوم را انتخاب کند. نشانه اش را هم استفاده او از جملات وعباراتی می دانند که بیشتر شبیه شعارهای انتخاباتی است. یکی از آنها "زنده باد بهار" است و بسیاری می گویند، این جمله را اصلا اسفندیار رحیم مشایی، وارد گفتمان رییس جمهوری ایران کرده است. امشب این شعار را بررسی می کنیم و اینکه چرا به کار بردن این یک جمله تا این حد، مخالفان رییس جمهوری ایران را برآشفته. مریم افشنگ نگاهی گذرا کرده است به جاهایی که این شعار به کار برده شده.


ویندوز میدیا پلیر نسخه ۹

فلش پلیر نسخه ۹.۰.۱۱۵.۰ برای پخش ویدیوی فرمت h.۲۶۴

اگر مشکلی با تماشای ویدیوها داشتید با ایمیل persian@bbc.co.uk با ما تماس بگیرید یا از طریق صفحه کلیک تماس با ما پیام خود را ارسال کنید

More Multimedia

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.