'احضار' دوباره فرزندان موسوی و رهنورد به دادسرای اوین

به روز شده:  13:16 گرينويچ - چهارشنبه 13 فوريه 2013 - 25 بهمن 1391

میرحسین موسوی، زهرا رهنورد و مهدی کروبی از ٢٥ بهمن سال ٨٩ در بازداشت خانگی به سر می‌برند

وبسایت کلمه گزارش داده که کوکب و نرگس موسوی، فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، با تماس تلفنی به دادسرای اوین احضار شده‌اند.

بنابر گزارش کلمه، به کوکب موسوی که باید پنجشنبه به اوین برود، گفته شده احتمال بازداشتش وجود دارد. نرگس موسوی هم باید روز شنبه به دادسرای اوین برود.

نرگس موسوی روز دوشنبه به همراه زهرا موسوی، خواهر دیگرش روز دوشنبه ساعاتی کلیک بازداشت شده و درباره ارتباطشان با وبسایت کلمه و اطلاع‌رسانی پیرامون وضعیت پدر و مادرشان از آنان بازجویی شده بود.

در همین روز محمدحسین کروبی، فرزند مهدی کروبی برای ساعاتی کلیک بازداشت شده بود.

کلمه می‌نویسد که داماد میرحسین موسوی نیز به صورت تلفنی تهدید شده است.

نرگس موسوی روز دوشنبه و پس از آزادی گفت که برخورد با او کلیک تهدیدآمیز و تند بوده است. او گفت که یکی از ماموران او را تهدید به مرگ کرده است.

برخورد با فرزندان رهبران مخالفان در حالی صورت می‌گیرد که دو سال از آغاز بازداشت خانگی این رهبران می‌گذرد.

میرحسین موسوی و مهدی کروبی دو سال پیش در روز ٢٥ بهمن ٨٩ و هم‌زمان با تحولات تونس و مصر، که به "بهار عربی" مشهور شد، برای برگزاری یک تجمع فراخوان دادند که با حضور معترضان در خیابان‌ها و سر دادن شعارهایی تند علیه حکومت و رهبر ایران همراه بود.

پس از این تجمع کلیک رهبر ایران دستور داد آنها به همراه همسرانشان بازداشت خانگی شوند. البته فاطمه کروبی پس از مدتی برای درمان از بازداشت خانگی در آمد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.