برادران لاریجانی: از توصیه‌های رهبر ایران پیروی می‌کنیم

به روز شده:  16:49 گرينويچ - شنبه 16 فوريه 2013 - 28 بهمن 1391

علی لاریجانی گفته توصیه‌های رهبر را 'نصب العین' خود قرار می‌دهد

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران، و صادق لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، در واکنش به اظهارات آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران، درباره اختلافات میان مسئولان حکومتی و لزوم آرامش در فضای سیاسی، با انتشار نامه‌هایی اعلام کرده‌اند که از توصیه‌های رهبر ایران پیروی می‌کنند.

علی لاریجانی در نامه خود نوشته آن بخشی از تذکرات رهبر را که به او مربوط است "با جان و دل" می‌پذیرد و مطمئن است "نمایندگان استیضاح‌کننده و قاطبه نمایندگان اندرزهای مشفقانه حضرتعالی را مبنای عمل خویش قرار خواهند داد".

صادق لاریجانی هم خطاب به رهبر ایران گفته است: "در مسير اجرای توصيه‌ها و تذكرات مشفقانه حضرتعالی همچون گذشته گام‌های استوار برخواهيم داشت."

به جز برادران لاریجانی چهره‌های دیگری هم بر ضرورت پیروی از این توصیه‌های آیت‌الله خامنه‌ای تاکید کرده‌اند.

احمد توکلی، نماینده مجلس و یکی از نمایندگانی که وزیر کار را استیضاح کردند، به خبرگزاری مهر گفته سخنان امروز رهبر را "فصل‌الخطاب" می‌داند.

آقای خامنه‌ای امروز گفت که اصل استیضاح وزیر کار را با توجه به رو به پایان بودن کار دولت، کاری نادرست می‌دانسته است.

رهبر ایران در سخنرانی امروز خود افشاگری محمود احمدی‌نژاد علیه برادران لاریجانی را، که در جلسه استیضاح وزیر کار صورت گرفت، اقدامی خلاف شرع، قانون و اخلاق دانست.

محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران تاکنون واکنشی به اظهارات آیت‌الله خامنه‌ای نشان نداده است.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.