طائب: اظهاراتم درباره سوریه تحریف شده است

به روز شده:  07:52 گرينويچ - شنبه 16 فوريه 2013 - 28 بهمن 1391

مهدی طائب: رسانه‌ها مقدمه و زیربنای تحلیلم درباره سوریه را تقطیع کرده‌اند

مهدی طائب، رئیس قرارگاه راهبردی عمار، رسانه‌های خبری را متهم کرد که اظهاراتش را درباره وضعیت سوریه و موضع ایران در قبال آن کشور "تحریف و تقطیع" کرده‌اند.

آقای طائب به خبرگزاری فارس گفت: "رسانه‌های بیگانه و ضدانقلاب در نحوه مقابله با جمهوری اسلامی درمانده شده‌اند و تن به تحریف و تقطیع اظهارات ایرانی‌ها داده‌اند."

پنجشنبه هفته گذشته (۲۶ بهمن) خبرگزاری دانشجو، خبرگزاری وابسته به بسیج دانشجویی در ایران، به نقل از آقای طائب نوشت که "سوریه استان سی‌وپنجم و یک استان استراتژیک برای ماست."

به نقل از او آمده بود که "اگر دشمن بخواهد سوریه یا خوزستان را بگیرد، اولویت با این است که ما سوریه را نگه داریم."

گزارش شد که او این اظهارات را در یک سخنرانی در جمع مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های سراسر ایران مطرح کرده است.

این اظهارات واکنش‌های زیادی را در رسانه‌ها و نیز بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به دنبال داشت.

اما آقای طائب به خبرگزاری فارس گفت: "رسانه‌ها مقدمه و زیربنای تحلیلم درباره سوریه را تقطیع کرده‌اند."

در گزارش خبرگزاری دانشجو به نقل از آقای طائب آمده بود: "اگر سوریه را نگه داریم، می‌توانیم خوزستان را هم پس بگیریم، اما اگر سوریه را از دست بدهیم، تهران را هم نمی‌توانیم نگه داریم."

در این گزارش همچنین به پیشنهاد ایران برای اداره "جنگ شهری" در سوریه اشاره شده و به نقل از آقای طائب آمده بود: سوریه ارتش داشت، اما امکان اداره جنگ در داخل شهرهای سوریه را نداشت. به همین دلیل حکومت ایران پیشنهاد کرد که "برای اداره جنگ شهری، بسیج تشکیل دهید."

به نقل از او اضافه شده بود: "بسیج سوریه با ۶۰ هزار حزب‌اللهی تشکیل شد و باعث شد جنگ را در کف خیابان‌ها از ارتش تحویل بگیرد."

آقای طائب همچنین آنچه را به نقل از او درباره تحریم‌های ایران گزارش شده است، تحریف‌شده خواند و گفت: "اظهاراتم درباره تحریم‌ها کاملا تحریف شده است. بنده گفتم تحریم‌ها بازی مرگ بود، یعنی قرار بود ما را بکشند که در نهایت آمریکایی‌ها را کشت."

روز پنجشنبه گذشته به نقل از او گزارش شده بود که علت اصلی مشکلات اقتصادی و معیشتی کنونی مردم ایران "مشکل تحریم" است.

خبرگزاری دانشجو به نقل از آقای طائب اضافه کرده بود: "هیچ‌یک از دولت‌های گذشته با چنین تحریم‌هایی مواجه نبودند. کشور ما همیشه در واردات تحریم بود. جنس به ما نمی‌فروختند، اما هیچ‌گاه اینگونه نبود که ما تحریم صادراتی شویم و جنس ما را نخرند."

در این گزارش به نقل از او آمده بود: "اگر پول داشته باشی، همه‌چیز حل است. اما مساله اینجاست که در تحریم صادراتی پول نداریم و وقتی پول نداشته باشیم، تحریم‌ها قابل دور زدن نیست."

در این زمینه بیشتر بخوانید

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.