رئیس مجلس ایران از رهبر جمهوری اسلامی عذرخواهی کرد

به روز شده:  06:50 گرينويچ - 17 فوريه 2013 - 29 بهمن 1391

علی لاریجانی: تذکرات رهبر ایران دلپذیر و به‌جا بود

علی لاریجانی، رئیس مجلس ایران در واکنش به انتقادات روز گذشته رهبر جمهوری اسلامی از تقابل اخیر سران سه قوه ایران، گفت که از طرف خود و نمایندگان مجلس عذرخواهی می‌کند.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران (ایرنا)، علی لاریجانی در نشست امروز (یکشنبه، ۲۹ بهمن) مجلس گفت: "تذکرات مشفقانه رهبر معظم انقلاب به قوای سه‌گانه، خیرخواهانه، دلپذیر و به‌جا بود."

آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی کلیک دیروز "افشاگری" محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور را علیه برادران لاریجانی، اقدامی خلاف شرع، قانون و اخلاق دانست، ولی استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از سوی مجلس را هم بی‌فایده خواند.

روز یکشنبه، ۱۵ بهمن، نشست علنی مجلس ایران برای استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد.

در این نشست، محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور، فیلمی از ملاقات سعید مرتضوی و فاضل لاریجانی، برادر علی و صادق لاریجانی، روسای مجلس و قوه قضاییه ایران کلیک پخش کرد که در آن، آقای لاریجانی تلویحا می‌گفت که می‌تواند از نفوذ برادران خود برای کسب منافع اقتصادی استفاده کند.

استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران با کلیک برکناری او به پایان رسید، ولی واکنش‌ها و انتشار خبرهایی که مرتبط با این فیلم خوانده می‌شدند، همچنان ادامه داشت، از جمله سعید مرتضوی برای یک روز کلیک بازداشت شد و علی لاریجانی روز ۲۲ بهمن در شهر قم مورد حمله کلیک قرار گرفت.

رهبر جمهوی اسلامی دیروز گفت که رفتار رئیس‌جمهور در پخش این فیلم باعث به هم خوردن "آرامش و امنیت روانی و اخلاقی " جامعه شده است.

با این حال، او اضافه کرد که "در داخل مجلس هم کسانی حرف‌های نامناسب بر زبان آوردند" و "دفاع رئیس محترم مجلس هم قدری زیاده‌روی بود."

به گزارش ایرنا، آقای لاریجانی امروز گفت: "از جانب خود و نمایندگان اعلام می‌کنم نقد معظم‌له (آیت‌الله خامنه‌ای) را عامل اصلاح کار خویش می‌دانیم و در این بخش آنچه از اشکالات به ما مربوط می‌شود، عذرخواهی می‌کنیم."

او اضافه کرد: "اگرچه به دلیل دموکراسی در کشور اختلاف آراء وجود دارد، ولی در برابر توطئه‌های دشمن یک‌صدا و متحد پشتیبان رهبر انقلاب خواهیم بود."

علی لاریجانی دیروز و به دنبال سخنرانی آیت‌الله خامنه‌ای نیز با انتشار نامه‌ای جداگانه کلیک اعلام کرد که آن بخشی از تذکرات رهبر را که به او مربوط است "با جان و دل" می‌پذیرد.

صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه هم دیروز در نامه‌ای جداگانه کلیک اعلام کرد که از توصیه‌های رهبر ایران پیروی می‌کند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.