اعتماد: سه چهره اصلاح‌طلب با رهبر ایران دیدار کرده‌اند

به روز شده:  16:07 گرينويچ - دوشنبه 18 فوريه 2013 - 30 بهمن 1391
صفحه اول اعتماد

اعتماد خبر این دیدار را در صفحه اول منتشر کرده و نوشته که به نظر می‌رسد شرایط تغییر کرده است

روزنامه اعتماد، چاپ تهران، در شماره روز دوشنبه ۳۰ بهمن، ۱۸ فوریه از دیدار سه چهره سیاسی اصلاح طلب با آیت الله علی خامنه‌ای، رهبر ایران خبر داده است.

بنا به این گزارش، مجید انصاری، نماینده پیشین مجلس، عبدالواحد موسوی لاری و اسحاق جهانگیری، وزرای کشور و صنعت دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی، با رهبر ایران دیدار کرده اند. در این گزارش اشاره‌ای به زمان این دیدار نشده است.

روزنامه اعتماد نوشته است که "آخرين خبر رسمی از ديدار اصلاح‌طلبان با رهبری و گفت‌وگو با ايشان مربوط به ۲۶ خرداد ۸۸ بود که نمايندگان کانديداهای انتخابات رياست‌جمهوری به بيان ديدگاه‌های خود پرداختند" و "از آن روز ديگر خبری از ديدارهای رهبری با اصلاح‌طلبان منتشر نشده اما اکنون به نظر می‌رسد شرايط تغيير کرده است."

اعتماد به نقل از مجید انصاری، عضو مجمع روحانیون و نماینده پیشین مجلس ایران درباره این دیدار نوشته است که ملاقات "بسیار خوبی" بوده است و طرفین درباره مسائل کلی کشور صحبت کرده‌اند.

آقای انصاری همچنین تاکید کرده که در این دیدار صحبتی درباره انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ایران نشده است.

اعتماد همچنین نوشته است که آقای موسوی لاری نيز ديدار با رهبری را تاييد كرده و گفته است که برای بازگو کردن جزئیات این دیدار با رسانه‌ها "بايد مشورت‌هايی صورت گيرد."

به نوشته اعتماد، این دیدار، اولین دیدار مستقیم اصلاح طلبان با آیت الله خامنه ای طی سه سال و نیم اخیر بوده است.

احزاب و چهره‌های اصلی اصلاح طلب ایران در پی حمایت از اعتراضات انتخاباتی سال ۱۳۸۸ به شدت توسط حکومت تحت فشار قرار گرفتند.

مقام های قوه قضائیه، جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی را "منحل" اعلام کرده اند و بسیاری از اعضای اصلی این دو حزب محکومیت قضایی گرفته اند و بعضی از آنها در زندان هستند.

گروهی از اصلاح طلبان با مشارکت در انتخابات دور آینده ریاست جمهوری که قرار است در خردادماه برگزار شود مخالفند و می‌گویند که تنها در صورتی باید در این انتخابات شرکت کرد که حکومت زندانیان سیاسی را آزاد کند، حصر خانگی رهبران مخالفان را بردارد و آزادی رسانه ها را تضمین کند.

مقام های حکومتی تا کنون به این درخواست ها واکنش منفی نشان داده‌اند.

در این زمینه بیشتر بخوانید

موضوعات مرتبط

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.